Slaný se radoval z první letošní výhry

7. prosinec 2009, 10:02

Kutná Hora - Basketbalisty Kutné Hory víkendové domácí zápasy krajského přeboru nezastihly v dobré formě. Jak v sobotu s Kralupy n. V., tak v neděli se Slaným prohráli.

Kutná Hora - Kralupy n. V. 69:90 (40:44)

Kutnohorští podali jeden z nejhorších výkonů sezony. Utkání bylo vyrovnané do poloviny druhého poločasu, závěrečná čtvrtina se plně odehrávala v režii hostujícího družstva, kteří vyhráli rozdílem patnácti bodů. Domácí nedokázali ubránit výborného střelce ze střední vzdálenosti Gospodinova. Trenér domácích Aleš Dorazil se snažil při oddechových časech určit účinnou taktiku, ale soupeři v Kutné Hoře se opět dařilo a odvezl si tři body. Domácím nelze upřít snahu, bojovali všichni, ale nedařilo se.

Body K. Hory: Říhovský 21, Málek 12, Vavák 12, Aufrecht 11, Kocourek 11, Loužil 2. Body Kralup n. V.: Gospodinov 29, Fíla 12, Čermák 10 atd. TH: 16/11 - 13/7. Osobní chyby: 23 - 16. Trojky: 5 (Aufrecht, Málek, Kocourek, Říhovský, Vavák) - 6. Rozhodčí: Rozsypal - Velda. Čtvrtiny: 17:17, 23:27, 22:24, 7:22.

Kutná Hora - Slaný 69:83 (29:49)

Překvapivé, ale zasloužené vítězství hostujícího družstva po bojovném výkonu. Kutnohorští začátek podcenili, což soupeř náležitě využil. Dobrou střelbou z pod koše a rychlými protiútoky Slánští získali do poločasu dvacetibodové vedení. Hostující družstvo mělo výškovou převahu, domácím citelně chyběli podkošoví hráči Kocourek a Kořínek. Hosté se tak letos poprvé radovali z vítězství.

Body K. Hory: Loužil 15, Prušinovský 15, Aufrecht 14, Říhovský 10, Vavák 5, Málek 4, Císař 2, Pokorný 2, Dastych 2. Body Slaného: Lavička 34, Sikorský 11, Horák 11 atd. TH: 12/9 - 23/11. Osobní chyby: 22 - 17. Trojky: 7 (Loužil 3, Aufrecht 2, Říhovský 2) - 5. Rozhodčí: Rozsypal - Velda. Čtvrtiny: 16:27, 13:22, 26:18, 14:16.

Sestava Sokola K. Hora: Aufrecht, Císař, Dastych, Málek, Prušinovský, Pokorný, Konečný, Vavák, Loužil, Říhovský, Kocourek (pouze v sobotu). Trenér Aleš Dorazil.