Zápasy jako noc a den v podání Sokola Kutná Hora

16. listopad 2015, 15:48

Mladá Boleslav/Brandýs n. L. - Aktuální lídři krajského přeboru I. třídy, basketbalisté Sokola odehráli svá utkání na hřištích silných soupeřů z Mladé Boleslavi a Brandýsa nad Labem. Oba zápasy se lišily jako noc a den. Po sobotním nepovedeném utkání se v neděli sokolové postarali o skvělé vystoupení na hřišti Brandýsa, bohužel se smolným koncem.

AŠ Mladá Boleslav - Sokol Kutná Hora 83:39 (18:9, 33:21, 58:30)
Nejhorší výkon v sezoně, kdy se sokolům nedařila střelba ze střední vzdálenosti, velice těžko se prosazovali pod košem a obrana připomínala spíše ementál, než neprostupnou zeď. Zkušený soupeř toho dokázal využít a postupně navyšoval svoje vedení. Sestava byla poznamenána neúčastí Kocourka, Říhovského, Gottfrieda, Haviara a Vaváka.

Body: Mlada Boleslav Hlaváč 18, Schiffmann 11(1), Paur 9, Kutná Hora: Vokál 10 (1), Lacina 9, Dlouhý 9(1), Levý 5(1), Růžička 3(1), Prušinovský 2, Málek 1, Pešout 0. Trojky: 6/4, TH 12/9 - 13/7, fauly 12/13.

BK Brandýs n. L. - Sokol Kutná Hora 75:72 (25:19, 44:44, 62:55)
Nedělní utkání začali sokolové skvěle a v 5 minutě první čtvrtiny vedli 6:13. Bohužel výpadek od 6 do 9 minuty, kdy hráči Sokola nedali ani koš, znamenal výsledek 25: 9. Ve druhé čtvrtině kutnohorští změnili obranu z osobní na zónovou, v útoku se skvěle prezentoval přesnou střelbou Haviar a poločas byl vyrovnaný 44:44. Až do konce utkání obě mužstva předváděla velice pěkný basketbal a střídala se ve vedení. Ve velice dramatickém závěru se přiklonilo štěstí k domácím, kteří o vítězství rozhodli trojkou v posledních vteřinách. Snaha Sokola o vyrovnání již bohužel vyšla na prázdno. Oba trenéři se shodli na tom, že zápas měl vysokou úroveň. Sestava byla stejná jako v sobotu, pouze místo Růžičky nastoupil Haviar.

Body: Brandýs: Horák 18, Goliáš 16(2), Orest 11, Kutná Hora:  Haviar 29(4), Prušinovský 14, Málek 11(1), Vokál 9, Lacina 9, Dlouhý, Levý, Pešout 0. Trojky: 5/5, TH 15/12 – 19/15, fauly 12/13.