Družstvo mužů A Olympie Kutná Hora vtrhlo do další florbalové sezony ziskem šesti bodů

21. září 2011, 21:34
(aktualizováno: 21. září 2011, 21:39)

Benátky nad Jizerou - Kutnohorští muži měli možnost opět po jednoroční odmlce změřit síly s třetiligovými soupeři a nemohli si přát lepší návrat - ziskali šest bodů s celkovým skóre 12:7.

Tentokrát přicestovali do Benátek nad Jizerou kompletní dvě formace, ve kterých poprvé za muže nastoupili Vašek Rejna a Milan Šesták. A premiéra to byla nadmíru vydařená - Rejna nasbíral celkově (3+2) a Šesták (1+1). "Tito dva budiž důkazem, že v mládežnických kategoriích Kutné Hory je kvalitní podhoubí pro růst posil, buď na přestup do vyšších soutěží či k zapracování do A mužstva SKP Olympie," uvedl trenér áčka Zdeněk Milo.

Sestava Kutné Hory: Bochníček Bohuslav, Matoušek Pavel; Bochníček Štěpán, Reinert Martin – Štípek Jan, Kunášek Martin, Jurka Petr; Kuchař Aleš, Šesták Milan – Mašín Jan, Reinert Tomáš, Rejna Vašek.

FBC Merkur Praha – SKP Olympia Kutná Hora 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)

branky K. Hory: 6. Štípek (Kunášek), 17. Mašín (Rejna), 18. Jurka, 27. Rejna (Šesták), 39. Kunášek (Štípek).
Vyloučení: 2:5 (6. Šesták, 33. Reinert M., 36. Rejna, 43. Reinert M., 45. Kunášek), využití: 0:0.

Kutná Hora nenechala nic náhodě a na známého soupeře z předminulé sezony nastoupila s kvalitní hrou dozadu, s níž měli hráči Merkuru problémy a KH mohla jít již v 5. minutě do vedení z hole Štípka. V další třetině nedala KH soupeři prostor ke srovnání a šla do vedení 1:3. Třetí třetina se nesla ve znamení oslabeních, a to na straně KH. Této možnosti však Merkur nebyl schopen využít a tak si Olympie mohla v celku pohodlně dokráčet k první vítězství v této sezoně.

SKP Olympia Kutná Hora – Desperados 7:4 (2:1, 2:0, 3:3)

branky K. Hory: 6. Štípek, 10. Šesták (Štípek), 24. Jurka (Reinert M.), 26. Kunášek, 32. Jurka (Štípek), 45. Štípek (Rejna), 45. Rejna
vyloučení: 1:8 (28. Kunášek), využití: 0:3

V druhém zápase nastoupilo áčko proti neznámého soupeři, který stejně jako Olympie postoupil z druhého místa PH+SČ liga mužů ovšem z divize B. Možná to byl důvod dosti vyhecovaného zápasu zejména ze strany soupeře, který svou nedisciplinovanou hrou a neustálými slovními ataky vůči rozhodčím, umožnil Kutné Hoře jít do vedení 4:1 po dvou třetinách. KH se však nedařilo držet balonek na svých holích, tak jak by si představovala a dala možnost se Desperádům dostat na rozdíl jedné branky 5:4. Ti se však dostali znovu do kolen svým „desperádstvím“ vůči arbitrům a tak dvojice Štípek – Rejna mohla svými góly zajistit Kutné Hoře druhé vítězství.