"Byl to remízový zápas," shodli se oba trenéři po prestižním derby v Čáslavi

21. srpen 2011, 19:24
(aktualizováno: 22. srpen 2011, 08:47)

Čáslav - Prestižní zápas krajského přeboru se odehrál už ve druhém kole: Na hřiště čáslavské rezervy dorazila sousední Kutná Hora. Po zápase se naplnila předzápasová slova trenéra čáslavské rezervy Jiřího Antoše, který za favorita zápasu označil Kutnou Horu. Ta si nakonec odvezla všechny body.

Čáslav B - Kutná Hora 0:1 (0:0)

První poločas začal velmi opatrně s tím, že více aktivnější v koncovce byli hosté. Už ve 13. min. Schwarzovu hlavičku po rohovém kopu u tyče odhlavičkoval Svoboda na další roh, v 17. min. Mach z trestného kopu pálil nad čáslavskou bránu a ve 29. min. Skokan tvrdou ranou ze střední vzdálenosti prověřil pozornost domácího brankáře Míška. Po rohu a souboji s Míškem musel střídat obránce Kutné Hory Milan Tomíšek, který hřiště opustil s podlitinou pod okem. Největší šanci prvního poločasu si ale připsali domácí a schovali si ji až těšně před přestávku: Na pravé straně se výborně uvolnil M. Král, přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Špičáka, který ale Šimona překonat nedokázal.

Druhou půli domácí začali daleko aktivněji v útoku a gólovou příležitost zahodili ve 47. min.: Šimon podběhl centr, Svoboda vrátil míč před bránu Špičákovi, ovšem na čáře kutnohorského gólmana zastoupil Černohlávek. Čím dál více bylo jasné, že kdo dá gól, výrazně se přiblíží vítězství: V 55. min. se do úniku dostával Luňáček, jenže pak zakončil jen do boční sítě. Hodně emocí vyvolala situace z 61. min.: Machův trestný kop zastavila ruka v domácí zdi, rozhodčí odpískal pokutový kop, který P. Růžičkovi ale Míšek skvěle vystihl! Rozhodnutí zápasu tak přinesla až 80. min., kdy po přesné kombinaci Míšek na Luňáčkovu střelu ke vzdálenější tyči nedosáhl - 0:1.

"Prohra 1:0 mě mrzí, nebyli jsme horším týmem," myslí si trenér čáslavské rezervy Jiří Antoš. "Zápasu by více odpovídala bezbranková remíza," dodal a připomněl problém s obsazením úočných postů: "Chyběl nám Vladimír Maxa a hráči, kteří by ho měli nahradit, nejsou v dobré formě. Jakub Špičák se snažil, ale je na něm vidět výpadek. Měl dvě gólovky, možná jsme měli blíže k vítězství. I přes prohru můžu pochválit defenzivu, velmi dobře hrál Petr Váňa, velmi dobře chytal Michal Míšek."

Jiřímu Antošovi se nelíbila odpískaná penalta. "To ať se na mě rozhodčí nezlobí, penaltu za ruku ve zdi by měl pískat citlivěji, zvlášť v derby," řekl. Kutná Hora ale pokutový kop neproměnila, což mohlo domácí nakopnout. "Měli jsme ale slabinu v ofenzivě. Kubovi Špičákovi ale věřím, měl výpadek a dlouho netrénoval," uvedl kouč a na adresu rozhodčích poznamenal: "Mrzí mě, jak pískal rozhodčí. Byl na nás více přísnější než na soupeře."

Za vítězství je kutnohorský trenér Radim Truksa samozřejmě rád. "Po delší době jsme dokázali v Čáslavi vyhrát, i když nejtěsnějším rozdílem," ulevil si a navázal: "Utkání bylo hodně vyrovnané, s gólovými příležitostmi na obou stranách." Kutnohorští "přežili" dvě velké příležitosti na konci prvního a na začátku druhého poločasu. "Domácí byli nebezpeční hlavně ze závarů po standardních sitaucích," všiml si trenér, kterému se nelíbil výkon Kutné Hory v prvním poločase. "Bylo to moc chodící a málo agresivní. Ve druhém poločase to už bylo lepší," řekl a dodal: "Dnes šlo ale o remízové utkání." Milan Tomíšek nedohrál kvůli zranění. "Naštěstí se nepotvrdila zlomenina čelisti," přinesl dobrou zprávu trenér.

První gól zápasu mohl vsítit kutnohorský kapitán Pavel Růžička, jenže nedal pokutový kop. "Vůbec jsem na ni neměl chodit," usmíval se po zápase. "Už před utkáním jsem si říkal, že bych na ni pustil Standu Macha. V Čáslavi vědí, kam ji většinou kopu. Byla to moje chyba." Pokutový kop gólman Míšek vystihl. "Řekl jsem si, že ji kopnu jako vždy," dodal.

Branky: 80. Luňáček. Rozhodčí: Šimáček - Mrázek, Kovář. ŽK: M. Král, M. Brudný, Hájek, Matoušek, Váňa - M. Frejlach, M. Šváb. Diváků: 450. Čáslav B: Míšek - M. Brudný, Svoboda, Petr Váňa, Matoušek - Hájek (71. M. Výborný), V. Zikmunda (81. Dittrich), Vojt. Vondra, R. Vajgl, M. Král - Špičák (81. Horyna). Trenér Jiří Antoš. Kutná Hora: Šimon - Skokan, M. Tomíšek (32. Černohlávek), M. Šváb, Filipec - M. Frejlach, Mach, P. Růžička, Auer (71. O. Tomíšek) - Luňáček, A. Schwarz (86. Bareš). Trenér Radim Truksa.