Čáslavské fotbalistky mají za sebou polovinu podzimní části druhé nejvyšší soutěže

11. říjen 2016, 07:41

Lány - Další utkání druhé ligy sehrály fotbalistky FK Čáslav nedaleko prezidentského zámku v Lánech, kde má domácí hřiště celek Rakovníka:

Rakovník - Čáslav 1:3 (0:1)

Úvod utkání naznačil, že oba týmy nechtějí prodat svou kůži lacino a vytvořily si slibné šance. Nejprve po stříleném centru domácích  nebezpečně hlavičkovala do horního růžku  Bezchlebová, ale Jelínková se blýskla skvělým zákrokem, na druhé straně ostře pálila Karafiátová, ale jen doprostřed brány, kde stála připravená Havlíková.

Přesto to byly hostující hráčky, které měly míč častěji na svých kopačkách, ale velice důrazně hrající soupeřky je nepouštěly do větších brankových příležitostí. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale zakončení na obou stranách scházela přesnost. Čáslavandy se přece jenom branky dočkaly: V závěru prvního poločasu dostala Buchtová podélnou přihrávku od Uhlířové, přesně rozehrála do vápna na nabíhající  Burešovou, ta si z první přirazila míč a vyběhnuvší Havlíkové  poslala „housličkami“ míč za její záda 0:1.

"My jsme z celé poločasové převahy měli celkem čtyři gólové šance, dvakrát při zahrávání rohového kopu, kdy už byla golmanka překonána, ale hráčka domácích vyhlavičkovala míč ven, opět nám zde  chyběl větší důraz a dále několik střel z větší vzdálenosti, což vcelku dobře chytající domácí gólmanku nemohlo zaskočit a když už to vypadalo na poločasovou remízu, Burešovou jsme vstřelili důležitý gól do šatny," řekl jeden z trenérů čáslavských Jindřich Vaněček.

Domácí hráčky chtěly vyrovnat hned zkraje druhého poločasu, ale z neplodné převahy těžily naopak fotbalistky Čáslavi. Rychlá rozehrávka Beštové, která naskočila po doléčeném zranění do utkání a na zrychlené hře středové řady to bylo hned znát, přes obrannou řadu domácích na Buchtovou, ta pak ukázala záda domácí defenzívě, dobře vystihla vyběhlou Havlíkovou a perfektním lobem zvýšila na 0:2.

Ani za tohoto stavu se domácí hráčky nevzdávaly a neustále se snažily o zteč čáslavské branky, což se jim i chvílemi dařilo po lehkovážném dostupování hostujícími hráčkami. Ale do vážnější šance se však nedostávaly a když, tak v bráně stála pozorná Jelínková. Hostující hráčky mohly své vítězství několikrát pojistit, ale Burešová nemířila do černého i z těch více jak ložených příležitostí.

Pojistky se Čáslavandy přece jen dočkaly. V době, kdy běžela 84 minuta, z pravé strany zatáhla míč Uhlířová a poslala pas na Buchtovou, která se hravě uvolnila a přesnou střelou poslala míč potřetí do rakovnické sítě 0:3.

Rakovnické fotbalistky závěr utkání ještě zdramatizovaly, neboť hostující hráčky trestuhodně nechaly úplně volnou  Kubešovou, která si naběhla na rozehraný přímý kop Lodeovou, a pohodlně tak usměrnila míč do branky 1:3. Vítězství si však už dobře hrající čáslavské fotbalistky nenechaly ujít.

"Klasika, chvilková nekoncentrovanost v závěru  a nechali jsme soupeřky ´čuchnout´ k možnosti zkorigovat výsledek. Naštěstí jsme již k dalším možnostem soupeře nepustili a dohráli utkání do vítězného konce. Soupeř nás překvapil velice dobrým výkonem, měl kompaktní všechny řady, rychlé útočné duo a dobrou gólmanku, která kryla minimálně pět gólových šancí. Naše děvčata musíme pochválit, po propadáku v Pardubicích, se postupně lepší hra středové řady, kterou dobře doplňuje obranná řada, jen to chce více klidu a přesnosti při zakončování. Vítězství jsme si určitě zasloužili, kdy jsme byli po 70 minut lepším týmem, měli jsme podstatně víc gólových šancí a působili jsme po celý zápas fotbalověji," zhodnotil utkání Vaněček.

Branky: 85. Kubešová - 50., 84. Buchtová, 44. Burešová. Rozhodčí: Pachtová - Tichý, Šmíd. ŽK: Rubešová, Lodeová (R). Čáslav: Jelínková - Culková, An. Brothánková (46. Beštová), Veselá, Truhlářová - Uhlířová (89. Ad. Brothánková), Karafiátová, Ašenbrennerová, Kovaříková - Buchtová, Burešová. Tenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.