Fotbalisté Kolína vyrukovali na Kutnou Horu i s útočníkem Lukášem Hartigem

14. červenec 2012, 12:44
(aktualizováno: 14. červenec 2012, 17:06)

Kolín - V premiérovém zápase letní přípravy na sebe v sobotu před oběděm narazili dva nováčkové: FK Kolín, který se chystá na ČFL, a Kutná Hora. Ta bude od podzimu účastníkem divize C.

Kolín - Kutná Hora 5:2 (2:1)

Už po pár minutách zmatek v kutnohorské obraně skončil jen břevnem, za chvíli po akci Hartiga Jelínek minul Vavřinovu bránu. Ve 20. min. nadějnou akci neproměnil Stejskal a tak paradoxně z protiútoku se radovali hosté, když před Melechovský zaváhal gólman F. Michálek - 0:1. Ještě do přestávky Kolín ale výsledek otočil. Nejprve Novotného technickou střelu zastavila tyč, ovšem ve 37. min. Stejskalova sražená střela už skončila v síti - 1:1. Těsně před přestávkou po dalším útoku Hartiga nacentroval T. Michálek na zadní tyč, kde se objevil úplně volný Boček - 2:1.
Druhý poločas už byla převaha Kolína patrná. V 60. min. sice vyrovnal A. Schwarz hlavou po trestném kopu Urbana, ovšem to bylo ze strany Sparty vše. V 72. min. Boček s chladnou hlavou vyřešil svůj samostatný únik, v 79. min. Jeník vysunul do gólové pozice Veselého a skóre završil v 82. min. Linhart po obléhání brány Sparty a několika pokusech o zakončení - 5:2.

A jak viděl zápas nejzkušenější hráč Kolína David Čižinský? "Celý zápas jsme byli lepší, soupeř vedl náhodným gólem," řekl a našel slova chvály i pro nováčky v kolínském dresu. "Lukáš Hartig je zkušený hráč, dokáže si naběhnout. Na začátku druhého poločasu tam chyběl. Boček mohl dát hattrick, je výborný, i když do zadu je to trochu slabší. Dobří byli i dorostenci - Linhart i Veselý," všiml si a doplnil: "Ke konci Kutná Hora odpadla i fyzicky." Náročnou letní přípravu přitom prodělává i Kolín. "Nohy mě bolí, ale máme dobrého trenéra. Jsme pořád na hřišti, fyzičku trénujeme na hřišti," zakončil David Čižinský. Kolínu chyběl kanonýr Jan Štoček, který je zraněný a do letní přípravy se ještě nezapojil.

Branky: 37. Stejskal, 45., 72. Boček, 79. D. Veselý, 82. Linhart - 20. Melechovský, 60. A. Schwarz. Rozhodčí: Melichar - Vnuk, Navara. Bez karet. Kolín I. pol.: F. Michálek - Čapek, J. Biško, Šourek, Nešpor - Jelínek - T. Michálek, Novotný, Stejskal, Boček - Hartig. Kolín II. pol.: Čižinský - R. Biško, J. Biško, Šourek, Nešpor - Jelínek - Boček, Jeník, Stejskal (80. Popp), Linhart - T. Michálek (68. D. Veselý). Trenér Roman Veselý. K. Hora I. pol.: Vavřina - Urban, M. Tomíšek, Jeníček, Filipec - Wolf, Černohlávek, Mach, Kozel - Luňáček, Melechovský. K. Hora II. pol.: Vavřina - Urban, M. Tomíšek, Jeníček, Filipec - M. Frejlach, J. Vančura, P. Růžička, Auer - A. Schwarz, Vodička. Trenér Radim Truksa.