Nastoupí Oliveira už proti Novým Dvorům?

22. srpen 2009, 20:51

Kutná Hora - V prvním kole okresního přeboru 2009 - 2010 fotbalisté zručské Jiskry zavítali do Lorce. A nodjeli s prázdnou - odvezli si jeden bod za remízu 1:1.

Kutná Hora B - Zruč n. S. 1:1 (1:1)

Domácí si sice udržovali optickou převahu, ovšem Zručští byli daleko nebezpečnější. A z rychlého brejku se v 10. minutě také ujali vedení: Havel vyhrál na polovině domácích hlavičkový souboj, výsledkem byl únik Koudely, který neměl problém s prostřelením Vavřiny - 0:1. S kutnohorskou rezervou mohlo být ještě hůře vzápětí: Havel přenesl hru na Brože, který z úhlu naštěstí pro domácí trefil jen boční síť. To ani ne za minutu byl na druhé straně úspěšnější Fajfr a Kutnohorští se dostali zpět do role - 1:1. Vavřinu ohrozil ve 23. min. Tvrdík, ovšem po centru M. Váni hlavičkoval jen do jeho náruče. Na druhé straně gólman Svoboda nezasáhl příliš jistě po centru Nedvěda, ovšem Janoušek hradbu těl prostřelit nedokázal. Ve 34. min. si hosté vypacovali další příležitost, jenže M. Procházka na poslední chvíli odvrátil Musilovu přihrávku směřující na volného Koudelu.

Také po přestávce si hosté připravili více gólových situací. Ve 49. min. se ocitl osamocený Musil před Vavřinou, ovšem kutnohorský gólman svůj tým podržel. V 58. min. Vavřina raději vyrazil nepříjemnou ránu Jelínka, v 69. min. se ale zapotil daleko výrazněji: Havlova přihrávka sice prošla bez povšimnutí pokutovým území, na druhé straně si ale naběhl M. Váňa, ale brankář Sparty ČKD Kutná Hora mu výtečným zákrokem změnu skóre nedovolil. V 70. min. se strážce zručské brány Svoboda skvěle natáhl po trestném kopu Lebedy za zeď a když v 74. min. Kohout z dorážky z bezprostřední blízkosti minul, podělily si oba týmy po jednom bodu.

Trenér Sparty ČKD Kutná Hora B Radek Pařez je rád za zisk jednoho bodu. "Hosté byli lepší a měli i více šancí," uznal a pokračoval: "Za nás nastoupili mladí kluci, máme perspektivní mužstvo. Chtěl bych jim poděkovat za vydřený bod a doufám, že je to rozumný start do sezony. Zruč nad Sázavou bude jedním z mužstev, které se budou prát o přední místa." Radek Pařez vystřídal tři hráče a všechny ze záložní řady. "Kluci to měli plné zuby. Asi nemají tolik natrénováno, letní příprava nebyla taková, jak bych si představoval. Bylo znát, že nemají naběháno a jsou dost unavení," vysvětlil kouč.

Zručský trenér Petr Jelínek viděl utkání jako vyrovnané. "Potrestali jsme chybu soupeře, ale vzápětí sami chybovali a gól naopak dostali. Ve druhé půli jsme měli dvě čisté šance, tak to zůstalo 1:1," shrnul zápas. Na hřiště v 73. minutě poslal Jana Kohouta, který ovšem po čtvrthodině opět střídal. "Má něco s kolenem, vypadá to na vazy," uvedl kouč, který by v týmu mohl brzy přivítat zahraniční posilu - Caio de Oliveiru, hráče futsalového klubu Benaga. "Už je ve Zruči, jeho přestup se řeší na svazu v Brazílii. Je v plánu, že za Zruč bude hrát i velký fotbal," potěšil diváky Petr Jelínek a dodal: "Také žádáme o prominutí zbytku trestu Matouše. Je nás dost a to je dobře. Vytváří se tlak na hráče a ti musí makat."

Branky: 12. Fajfr - 10. Koudela. Rozhodčí: Ladislav Kosina. ŽK: Rumpli, Nedvěd, M. Procházka - Kohout, Koudela. Diváků: 50. Kutná Hora B: Vavřina - Nedvěd, M. Šváb, M. Procházka, Gygal - O. Černý (76. M. Kratochvíl), Pospíšil (89. Kopecký), Fajfr, Hulman (59. Rumpli) - Janoušek, Lebeda. Trenér Radek Pařez. Zruč n. S.: Svoboda - Musil, Janata, Jouza, L. Jelínek (73. Kohout, 88. Fanta) - Brož (70. M. Havránek), Tvrdík, Pechanec, M. Váňa - Havel, Koudela. Trenér Petr Jelínek.