Oldřich Abrhám: "Výsledek nás zklamal, s Hradcem Králové jsme prostě měli vyhrát"

20. červenec 2011, 19:40
(aktualizováno: 20. červenec 2011, 21:54)

Lhota pod Libčany - Ve fotbalovém areálku místního klubu z krajského přeboru fotbalisté FK Čáslav sehráli ve středu přípravné střetnutí s ligovým celkem FC Hradec Králové. Nechybělo mnoho a mohli si zvýšit sebevědomí velmi kvalitním výsledkem:

H. Králové - Čáslav 1:0 (0:0)

Diváci ze strany Čáslavi žádný ustrašený výkon ze soupeře z vyšší soutěže neviděli. Hosté sebevědomě a aktivně napadali rozehru Votroků, kteří tak nemohli naplno rozvinout své kombinace. Ve 14. min. se sice za obranou Čáslavi zjevil osamocený Dvořák, ale šance ho zřejmě také překvapila, protože mířil hodně nepřesně. Hned vzápětí Džafičovu na přízemní přihrávku do malého vápna Otmar dobře nedosáhl, vzápětí po centru Džafič hlavou minul hradeckou bránu. Ve 23. min. Fischer z pravné strany ranou po zemi Duchečka překvapit nemohl, největší příležitost v prvním poločase přinesla 35. min.: Šisler z pravé strany vrátil centr na zadní tyč, Džafič dal míč hlavou "pod sebe", jenže Hečkovu hlavičku z malého vápna vyškrábl Otmar. Hned potom Fikejzovu hlavičku zastavil Fischer, který u tyče pomáhal gólmanovi při rohu.

Začátek druhého poločasu patřil Hradeckým: Po rohovém kopu ale volný Hochmeister u zadní tyče hlavičkoval hodně nepřesně, v 54. min. na Poděbradského nastřelený míč volný Hochmeister naštěstí pro Čáslav nedosáhl. O výsledku se rozhodlo v 65. min., kdy po standardní situaci Chleboun hlavičkoval od břevna za brankovou čáru - 1:0. Hosté ovšem nesložili zbraně, navíc jim šance nabídl i chybující soupeř. V 71. min. hradecká posila Fukal za sebou nechala míč, ovšem Timm mířil nad. V 81. min. zase Šisler obral o míč Totha, jenže ani on si ve výhodné pozici dobře neporadil. V 84. min. měl vyrovnání na kopačce Voltr, jehož rychlou a přesnou kolmicí z trestného kopu uvolnil Prášil, jenže čáslavský útočník nadvakrát Otmara překonat nedokázal.

"Poděkovat můžeme Otmarovi v bráně a neschopnosti soupeře vstřelit gól," zdůraznil hradecký trenér Václav Kotal. "Tolik individuálních chyb, které jsme dokázali vyrobit, si dovolit nemůžeme," dodal stroze k zápasu.

Čáslavští si v letních zápasech připravují dostatek příležitostí, ovšem gólů z nich moc vytěžit nedokáží. "Je to zápas, co zápas," uvedl čáslavský trenér Oldřich Abrhám a dodal: "Máme slušnou výkonnost, ovšem umíráme na neproměněné šance."

Čáslav v zápase rozhodně nehrála druhé housle a Hradci Králové byla více než vyrovnaným soupeřem. "V některých chvílích jsme byli o trovhu lepší, v jiných zase Hradec Králové. Celkově si myslím, že hlavně první poločas měl velmi dobrou kvalitu," rozebíral utkání a pokračoval: "Druhý poločas trochu utrpěl prostřídáním. Na jednu stranu odjíždíme spokojeni, na tu druhou nás opět zklamal výsledek. Prostě jsme měli vyhrát."

V dohledné době v kádru čáslavského áčka dojde ještě k některým korekcím. "Zatím na vlastní žádost skončil Pavel Zadina, připravují se ještě dvě výměny, ale zatím je předčasné o nich hovořit," zakončil Oldřich Abrhám.

Branka: 65. Chleboun. Rozhodčí: Drábek - Fryč, Vodrážka. ŽK: Kunášek. Diváků: 327. H. Králové: Otmar - Hochmeister (66. Toth), Chleboun (66. Rezek), Fukal, Zelený (46. Poděbradský) - Štěpán, Fischer (66. Jandík), Pávek (46. Malinský), Gulajev - Černý (46. Janoušek), Dvořák (66. Karal). Trenér Václav Kotal. Čáslav: Ducheček (60. Samoel) - Hečko, Němeček, Šisler, Kunášek - Rakovan (46. Timm), Jukl (46. Prášil), Špidlen - Voltr, Fikejz (46. Kaňák), Džafič (46. K. Hejný). Trenér Oldřich Abrhám.