Opava dala po dlouhé době gól, vyhrál ale Zenit

13. září 2009, 19:04

Čáslav - V sedmém kole II. ligy fotbalisté FC Zenit Čáslav přivítali Opavu, která před nedělí čekala na gól 526 minut. "Konečně, konečně," mohli skandovat hostující fanoušci ve 14. minutě, kdy Půda proměnil pokutový kop a dostal tak Opavu do poločasového vedení 0:1.

Čáslav - Opava 2:1 (0:1)

Hosté řešili překérní situaci už před začátkem, když se jim při rozcvičce zranil kapitán Jaroslav Kolínek. Toho nakonec v základní sestavě musel nahradit Rostislav Kiša.

Domácí na soupeře vlétli s chutí, ovšem kromě několika rohů a závarů před brankářem Novákem z toho nebylo nic. Už ve 2. min. se do koncovky tlačil Holub, blíže gólu byli Čáslavští v 6. min.: Po rohovém kopu Kotyza pálil po zemi na zadní tyč, kam ovšem Kunášek už nedoklouzal. To hosté byli daleko produktivnější: Ve 14. min. se poprvé pořádně dostali na útočnou polovinu, Ricka si při zastavování Přecechtěla pomohl faulem a Půda pokutový kop proměnil - 0:1. Od této chvíli Opavští hráli sebevědomě a kolem šestnáctky Zenitu si počínali velmi drze. Ve 23. min. Partyš hledal v malém vápně Půdu, kterého jednak vychytal gólman Valeš a opavský útočník také nedovoleně těžil z ofsajdové pozice. Ve 33. min. Valeš zlikvidoval Půdovi čistou gólovku a tak se na skóre prvního poločasu už nic nezměnilo.

V 53. min. se Fikejzově průniku dostal ke tvrdé střele Okleštěk, ovšem míč tečoval ležící Kotyza. To v 60. min. bylo v Čáslavi veseleji: Ciganek v šestnáctce fauloval Fikejze a Markovič z pokutového kopu vyrovnal na 1:1. Obrat vývoje zápasu Čáslavští dokonali o pět minut později: Po Nitrianském pasu Fikejz vyhrál vzdušný souboj s gólmanem O. Novákem, Markovič ještě nedorazil, balón tak doklepl do sítě hlavou Fikejz - 2:1. Hosté hráli od 68. minutě bez vyloučeného Zapletala, který "zajel" do Okleštěka a červenou kartu viděl po druhé žluté. Posledí příležitost k vyrovnání si Opavští připravili v 84. min.: Halaška se uvolnil v šestnáctce, ovšem Neubert netrefil odkrytou bránu. V poslední minutě mohl vedení pojistit Kotyza, kterého vysunul Okleštěk, ale gólman O. Novák míč vytáhl na roh.

Branka: 60. pok. kop Markovič, 65. Fikejz - 14. pok. kop Půda. Rozhodčí: Franěk - Moláček, Koval. ŽK: Fikejz, Kotrba, Ricka - Zapletal. ČK: 68. Zapletal (O). Diváků: 533. Čáslav: Valeš - Kotrba, Ricka, J. Vít, Kunášek (46. Nitrianský) - Kotyza, Dobal, Vlasko (76. Brunclík), Okleštěk - Holub (59. Markovič), Fikejz. Trenér Přemysl Bičovský. Opava: O. Novák - Kiša (77. Halaška), Ciganek, Uvíra, Čáp - Partyš, Nepožitek, Wirth, Zapletal - Přecechtěl (76. Neubert), Půda (55. Schaffartzik). Trenér Radoslav Látal.