Přípravný zápas zcela jasně ovládl Hradec Králové, Čáslav neměla žádnou šanci

18. červenec 2015, 19:31

Lhota pod Libčany - K druhému přípravnému utkání vyrazili fotbalisté FK Čáslav na hřiště ve Lhotě pod Libčany, kde na ně čekal FC Hradec Králové. Sobotní střetnutí mělo jasný průběh, když o výsledku bylo rozhodnuto už po dvaceti minutách.

H. Králové - Čáslav 8:0 (6:0)

Od prvního hvizdu rozhodčího určovali tempo Hradečtí a také si brzy vypracovali jasný náskok. Ve 14. min. Pázlerův průnik dotáhl ke gólu Vlkanova, v 17. min. skóroval po sérii přihrávek Pázler a ve 20. min. Holeš upravil po rohovém kopu už na 3:0. To však ze strany domácích nebylo vše: Ve 28. min. po centru z pravé strany zvýšil Pázler hlavou na 4:0, ve 36. min. Schwarz zakulatil skóre po akci Vlkanovy a účet prvního poločasu podtrhl Petrus, kterého přesným centrem našel Pázler - 6:0.

Ve druhém poločase už Hradečtí své šance zahazovali, dvakrát nastřelili břevno, přesto výsledek ještě zvýraznili: V 59. min. zakončil zmatek v čáslavské šestnáctce svým třetím gólem Pázler a v samotném závěru Vlkanova stanovil konečný výsledek na 8:0.

"Viděli jsme přehlídku kvality hradeckého týmu," konstatoval po zápase trenér FK Čáslav Oldřich Abrhám. "Z mého pohledu je tým rozhodně kvalitnější, než měl Hradec v první lize. Překvapil mě," upozornil kouč a pokračoval: "My jsme nastoupili bez klasických středních stoperů, kvalitu Karala, Váni a Kunáška v současné době nemůžeme v současné době nahradit. To je náš naprosto zásadní problém."

Samotný zápas trenér rozdělil na dva poločasy. "V tom prvním, když šel balón do vápna, dostali jsme gól. Bylo naprosto vidět, že nám chybí stopeři. Druhý poločas byl z naší strany trochu lepší, ale to bylo i tím, že soupeř hodně prostřídal. Z výsledku nedělám žádné drama, hráči si ověřili, jak na tom jsou a v čem zaostávají," uzavřel Oldřich Abrhám.

Branky: 14., 90. Vlkanova, 17., 28., 59. Pázler, 20. Holeš, 36. Schwarz, 44. Petrus. Rozhodčí: Drábek - Dujsík, Starý. Bez karet. Diváků: 210. Čáslav: Stehno - Suk, M. Frejlach (68. Vlasák), Tomášek, M. Výborný - Mlynka (79. Martínek), Strnad, Janda, Moravec, Vácha - Jícha. Trenér Oldřich Abrhám. H. Králové: Lindr - Holeš (46. Hlavsa), Krmaš (67. Petrášek), Chleboun (67. Černý), Plašil - Schwarz (67. Baderka), Vobejda (67. Malinský) - Petrus (67. Janoušek), Vlkanova, Zorvan (67. Javůrek) - Pázler. Trenér Bohuslav Pilný.