V prvním přípravném utkání suchdolský trenér Radim Truksa prostřídal dvě jedenáctky

18. červenec 2015, 13:12

Suchdol - Fotbalisté Sokola Suchdol, kteří se připravují na premiérovou sezonu v divizi, v sobotu dopoledne nastoupili k prvnímu přátelskému utkání. Na své hřiště si pozvali rezervu MFK Chrudim:

Suchdol - Chrudim B 3:0 (1:0)

V bojovné první půli byli blíže gólu nejprve hosté: Při brejku po nepovedeném rohu domácích Tlapák naštěstí pro Suchdol hledal ještě Kroutila a z akce tak nic nebylo. O chvíli později šanci stejného hráče vystihl gólman Míšek, ve 32. min. po Tlapákově přihrávce stačil Míšek zareagovat na Kratochvílovu teč a Kroutil dorážel nepřesně. Obranu hostů v první půli zlobil hlavně Plot, ale ve 22. min. z vápna odevzdal míč jen do rukou brankáře Trojana, ve 37. min. po Bodlákově úniku po pravé straně jeho tvrdou ránu gólman Trojan vyrazil. Ve 41. min. Dastychův dlouhý a přesný centr uklidil k tyči hlavou Šusta - 1:0.

Druhá půle už více patřila Suchdolu. Ve 47. min. Plot obešel i gólmana, obránci Chrudimi se ale stačili vrátit a skórovat mu nedovolili. V 69. min. ale T. Dudla parádní přihrávkou vysunul Bereše, který přehodil gólmana Trojana - 2:0. V 75. min. se po pěkné akci Jirků s Berešem na hranici vápna uvolnil Kubík, jenže mířil jen do tyče. V 78. min. se domácí přesto dočkali, když Bereš na polovině hřiště poslal do samostatného úniku Kubíka - 3:0.

Domácí Suchdol nasadil do zápasu řadu nových hráčů - např. z Kutné Hory, Poděbrad, Červených Peček, Kolína - a v utkání vystřídal dvě jedenáctky. "Definitivně k nám přišel na hostování do června 2016 Jakub Vančura z Kutné Hory, chyběli ještě Vodička z Bohemians a Nosek z Vyšehradu, kteří jsou na dovolené," řekl k hráčskému kádru manažer Suchdola Vladimír Střihavka s tím, že Petr Janovský zůstane v Sázavě a do utkání nezasáhl ani zraněný Štěpán Kacafírek.

"Konec zápasu už byl poznamenaný velkým teplem, vyhráli jsme ale 3:0, jsme spokojení," předeslal suchdolský trenér Radim Truksa. "První poločas byl více běhavější, agresivnější a rychlejší," hledal rozdíly mezi hrou obou jedenáctek. "Tempo druhého poločasu ovlivnilo teplo, hráče Chrudimi jsme ale pokryli lépe než v první půli," pokračoval a navázal: "Napoprvé to bylo dobré - do prvního poločasu nastoupili noví hráči, ve druhé převážně hrála sestava z minulé sezony. Obě sestavy obstály."

Ve středu 22. července od 18 hodin měl Suchdol nastoupit proti Hořovicku, soupeř ale utkání odřekl. "Hledáme soupeře," upozornil Vladimír Střihavka. Zápas s druholigovým Vyšehradem Suchdol sehraje doma v neděli 26. července od 11 hodin.

Branky: 41. Šusta, 69. Bereš, 78. Kubík. Rozhodčí: Pospíšil - Uher, Řípa. Bez karet. Diváků: 80. Suchdol I. pol.: Míšek - Bodlák, Jiří Růžička, Kubík, Filipec (39. T. Dudla) - Dastych, M. Černohlávek, P. Růžička, Hannich - Plot, M. Dudla (26. Šusta). Suchdol II. pol.: Čižinský - T. Dudla, Biško, Svoboda, Kutil - Bereš, Jirků, Böhm, Šusta - Kubík (79. Hannich), Plot (74. Dastych). Trenér Radim Truksa. Chrudim B: Trojan - Tlapák, Havránek, Zeman, Malý (62. Zrůst) - Meduna, M. Holub (62. Bureš), Bureš (46. Hlavatý), Zrůst (46. Dušek) - Kratochvíl, Kroutil. Trenér Miroslav Teplý.