"Kája" Oliveira dal první gól

14. září 2009, 11:38

Zruč nad Sázavou - Ve čtvrtém kole fotbalisté sedlecké Viktorky zavítali do Zruče nad Sázavou, která byla na šestém místě okresního přeboru. V minulém kole Viktoriáni doma s Vrdy vyrovnali v nastaveném čase na 3:3, naproti tomu Zruč, která na podzim ještě neprohrála, bodovala naplno venku, když porazila Suchdol 3:0.

Zuč n. S. - Sedlec 3:0 (2:0)

V minulém roce na podzim ve Zruči Viktorka uhrála cennou remízu, kterou vychytal brankář Zdeněk Tvrdý. Viktoria Sedlec byla na jedenáctém, Zruč na šestém místě v tabulce OP, přesto mezi oběma týmy byl jen minimální bodový rozdíl – tři body. Do Zruče nad Sázavou přijeli podpořit svůj klub také fanoušci Viktorie Sedlec.

Trenéru Luboši Votavovi chyběli Hvězda, Šilhan, Pavlík, Svoboda a Reichert. Po dlouhé době se do sestavy vrátil obránce Mirek Kořínek. Z béčka byl také povolaný Petr Mrštík. Zručské mužstvo postrádalo Cudlína a Brože.

Po vzájemném oťukávání se do gólové šance dostala Zruč. Ani tentokrát si nedala obrana Viktorky pozor na prvních dvacet minut.Již v 9. min. brankář Viktorky Zdeněk Tvrdý vyrazil Koudelův zahraný rohový kop za velké vápno. Odražený míč se dostal k volnému obránci Musilovi, který z velkého vápna vystřelil. Jeho rána tečovaná ve skrumáži skončila v síti.- 1:0 V 21. min.Viktorka odpověděla hlavičkou Stolína, po trestném kopu Marcela Poula z levé strany. Gólman Svoboda však svým zákrokem vyrazil míč na roh. Nejblíže ke vstřelené brance byla Viktoria Sedlec v 28. minutě. Útočník Jelínek ztlumil centrovaný míč z levé strany na Zdychynce. Ale ten z velkého vápna tvrdou ranou přestřelil vysoko nad. Po půl hodině Zruč převzala iniciativu, jinak do té doby byla hra na obou stranách vyrovnaná. Jiskra kombinovala po zemi a hrála po stranách. To naopak Viktorce chyběla mezihra, podržení míče ve středu hřiště. Navíc ztrácela lacino míče a prohrávala osobní souboje. Jiskra z toho měla brankové příležitosti, ale nedokázala je využít. Jako ve 37. min. když po rychlé kombinaci z pravé strany se do šance dostal Pechanec, ale netrefil skákající balón. O dvě minuty později z pravé strany opět Pechanec z otočky poslal přízemní centr. Ale jeho přihrávka proletěla napříč vápnem, protože na přední tyči ji nikdo z jeho spoluhráčů netečoval. Podobně tomu bylo i na druhé straně. Ve 43. min. po Spáčilově centru z levé strany se dostával do šance Jelínek, ale než stačil vystřelit, byl odmáván ofsajd. Závěr prvního dějství patřil Zruči. Když už se zdálo, že oba týmy půjdou do šaten za stavu 1:0 pro Jiskru, dostala Viktorka gól do šatny. Ve 45. min. Brazilec Caio de Oliveira na levé straně před velkým vápnem sebral míč Marcelu Poulovi, tělem si udělal prostor a levačkou vystřelil na sedleckou bránu. Jeho technická střela se zatočila do levé šibenice.- 2:0.

Obraz hry se ve druhém poločase v podání zručského mužstva nezměnil. Přestože Jiskra vedla dvougólovým náskokem i nadále útočila. Do první šance se však dostala Viktoria Sedlec. V dobrém světle se ukázal střídající levý záložník Petr Mrštík, který v 53. min. vybojoval standardní situaci. Na Zdychyncův zahraný kop si naběhnul útočník Jelínek, ale jeho hlavička letěla těsně nad Svobodovu bránu. Štěstí neměla Viktorka ani v 57. minutě. Zdychynec poslal kolmici na Jelínka, který zpětně narazil Jaroslavovi Poulovi. Ten poslal přízemní centr před vápno. Dobíhající Petr Mrštík skluzem nedosáhl na Poulovu přihrávku, proto míč skončil v autu. Po hodině hry hrála Viktorka na tři útočníky. Ale do další šance se hosté nedostali. S blížícím se koncem zápasu Viktoriáni otevírali okénka v obraně. Jiskra nic neponechala náhodě a využila toho. V 75. min. na 3:0 zvýšil útočník Havel. „Tuto branku jsem bohužel nepostřehl, jelikož mi bylo bráněno ve výhledu.“ Vynucené střídání proběhlo na straně Viktorii Sedlec. Ve 82. min. se do branky postavil kapitán Zbyněk Zdychynec, poté co pro zranění ruky byl vystřídán Zdeněk Tvrdý. Když se v osobním souboji s protihráčem zranil. V závěru zápasu brankář Zdychynec zneškodnil nebezpečný střílený centr, ale na výsledku to nic nezměnilo. Jiskra porazila Viktorii Sedlec 3:0.

V sobotu 19. září 2009 od 17 hodin bude na programu kutnohorské derby. V 5. kole Viktoria Sedlec doma přivítá "úhlavního nepřítele" Sokol Kaňk. Přijďte se podívat.

Branky: 9. Musil, 45. Oliveira, 75. Havel. Rozhodčí: Jirsa. Diváků: 30. Zruč n. S.: Svoboda - Musil, Janata, Jouza, L. Jelínek - Oliveira (65. Matouš), Tvrdík, Pechanec, M. Havránek (75. M. Váňa) - Havel, Koudela (79. Fanta). Trenér Petr Jelínek. Sedlec: Z. Tvrdý ml. (82. Hyka) - J. Poul, Kožnar, M. Poul, Kořínek - Vrba (57. Jan Vavřina), L. Tvrdý (46. Mrštík), Zdychynec, Jak. Spáčil - Stolín, Jelínek. Trenér Luboš Votava.