Skvělá premiéra Čáslavi, porazila Karvinou

2. srpen 2009, 18:57

Čáslav - Čtvrtou sezonu ve druhé lize fotbalisté FC Zenit Čáslav načali nedělním zápasem s MFK Karviná. Hosté udrželi pohromadě jarní tým, navíc se posílili. Proti tomu domácí po skvělé loňské sezoně mužstvo obměnili a tak bylo otázkou, jak si v úvodním kole povedou.

Čáslav - Karviná 3:1 (1:0)

V úvodních minutách domácí gólman Houdek jistě pochytal několik střel Tchamiho ze střední vzdálenosti, domácí se poprvé osmělili v 18. min.: Dobal vysunul Brunclíka, ten si míč popostrčil, ovšem potom pálil hodně nepřesně. Blízko ke gólu byli hosté ve 28. min.: Po pěkné kombinační akci Pontus mířil k tyči, Karvinští se už začali radovat, ovšem Nitrianský stihl doběhnout a balón odkopl do bezpečí. V závěru zahrozili domácí a v nastaveném čase prvního poločase se i dočkali: Před tím ve 37. min. po Fikejzově centru hlavičkoval Dobal ještě nad, ale těsně před přestávkou Brunclík rozehrál trestný kop, který Skoupý vrátil před bránu a Markovič míč uklidil do sítě - 1:0.

Do druhé půle přišli hosté s odhodláním zvrátit vývoj zápasu. V 54. min. poskakoval míč v šestnáctce Zenitu, až ho Opic odevzdal do rukavic Houdka. Další souboj oba hráči svedli o dvě minuty později, tentokrát Houdek reflexivně vyrazil Opicovo zakončení. Jeden z klíčových okamžiků přinesla 68. min.: Hoffmann kopl Fikejze do hlavy, v krátké době uviděl druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Diváci znovu jásali v 74. min., kdy při rychlém pritútoku Vlasko chytře vysunul Markoviče, který po zemi k tyči nedal Kafkovi šanci - 2:0. Karvinští se ale nevzdali. Mišinský nejprve dělovkou nasměroval svou ránu do tyče. V 78. min. se Opic prokličkoval obranou Zenitu a Juroszek dostal Karvinou zpět do zápasu - 2:1. Jenže Čáslav soupeře nenechala žít dlouho, o dvě minuty později Vlasko v šestnáctce viděl volného Schuta, který trefil přesně - 3:1. Na stavu pak nic nezměnil ani Opic, který Houdka překonat nedokázal.

Branky: 45.+1, 74. Markovič, 80. Schut - 78. Juroszek. Rozhodčí: K. Hrubeš - Večera, Dobrovolný. ŽK: Fikejz, Markovič - Pontus, Hoffmann. ČK: 68. Hoffmann (K). Diváků: 548. Čáslav: Houdek - Nitrianský, Ricka, Skoupý, Kunášek - Kotrba, Dobal (65. Vlasko), Brunclík, Fikejz (79. Haniak) - Schut, Markovič (75. Holub). Trenér Přemysl Bičovský. Karviná: Kafka - Hoffmann, Čeman, Buryán, Staš - Ficek, Pavlík, Mišinský, Tchami (64. Miloslavljev) - Pontus (55. Juroszek), Opic. Trenér Leoš Kalvoda.