AUTO_HP

Tisícovka diváků tleskala vydřené výhře Čáslavi nad Neratovicemi!

26. únor 2017, 19:49

Čáslav - Základní část hokejové krajské soutěže vrcholí a tři kola před koncem na sebe narazily dva nejlepší celky tabulky: Na led vedoucího HC Čáslav dorazil tým Buldoků Neratovice. Předem bylo tedy jasné, že zápas mohl ukázat ambice obou mužstem pro nadcházející play-off:

Čáslav - Neratovice 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Ćáslavští začali aktivně, rozehrávku soupeře napadali už v jeho obranném pásmu a z toho pramenily získané kotouče. Také šance L. Murase, po které se ozvala horní tyč neratovické brány a Kapec v 8. min. z nadějné pozice mířil jen do gólmana. Hosté ovšem postupem času nabírali tempo a při jejich přesilovce puk nepříjemně poskakoval v brankovišti M. Svobody.

Čáslavští začali druhou třetinu přečíslením obrany soupeře, po Pipkově přihrávce ale Miler pálil jen do gólmana. Více ze hry ale měli v těchto chvílích Buldoci. Při jejich přesilovce dobře netrefil  Veselý a ve 25. min. se z další šance neprosadil Šimek. Novou energii do nohou vlil domácím vedoucí gól: Při dvojnásobné přesile se Kůrkova rána od modré jen odrazila do vzduchu a Němec kotouč doklepl do sítě - 1:0. Jednogólový náskok ale Neratovice ještě do druhé přestávky smazaly: Při střídání domácích zůstali v útočném pásmu nepokrytí Veselý s Marečkem a toho dokázali využít - 1:1.

Krátce po druhé přestávce se naskytla šance Pánkovi, ten ale u tyče puk do neratovické brány nedostal. Ve 44. min. potom Němec pálil jen do gólmana, na druhé straně Macek vyzkoušel pravý beton gólmana M. Svobody. Čáslavský kotel vybuchl v 51. min., kdy Pipek využil druhou přesilovku a poslal domácí do vedení 2:1! Téměř celé poslední dvě minuty hosté hráli přesilovku a v šesti bez brankáře, těžké chvíle ale domácí ustáli a s největší pravděpodobností si zajistili první místo základní části krajské soutěže!

Za vítězství, které hráče Čáslavi bolelo a stálo hodně sil, by trenér Jiří Mlika samozřejmě šťastný. "Je to jenom dílčí výsledek, největší práci máme ještě před sebou," připomněl a pokračoval: "Chtěl bych kluky pochválit a poděkovat jim - bylo nás málo, přesto jsme nechali na ledě všechno. Velký dík patří samzřejmě i divákům."

Branky a asistence: 33. Němec (Kůrka), 51. Pipek (Kůrka) - 38. Mareček (Veselý, Pokora). Vyloučení: 5/6, navíc Kraučuk 10 minut OT. Využití: 2/0. Diváků: 1014. Čáslav: M. Svoboda - Janata, Kůrka, Pipek, L. Muras, Miler - Pálek, Šlejtr, Kapec, Němec, Kraučuk - L. Svoboda, Pánek. Trenér Jiří Mlika. Neratovice: Kresta - Mrázek, Horevaj, Veselý, Mareček, Pokora - Střížek, Litomyský, Macek, Štukheil, Vočadlo - Pšánský, Šimek, Prejza, Rak, Suchan. Trenér Martin Chabada.