Tomáš Šváb asi vynechá celé jaro

17. leden 2010, 20:52

Kutná Hora - První přípravné utkání fotbalisté Sparty ČKD Kutná Hora sehráli v neděli na své umělé trávě, kde přivítali FC Graffin Vlašim B, aktuálně druhý tým tabulky středočeského krajského přeboru jeden bod za vedoucím Kolínem.

Kutná Hora - Vlašim B 3:3 (2:2)

Na první branku Kutnohorští čekali necelých sedm minut: Domácí se dobrou kombinací dostali z vlastní poloviny, Doležal přenesl hru a M. Šváb umístil střelu z pravé strany k tyči - 1:0. Jenže Vlašimští odpověděli téměř vzápětí, když obraně Sparty unikl Bouček a obešel i brankáře Hájka - 1:1. Před bránou hostů pak Rumpli nedosáhl na střílenou přihrávku Čálka, zato Žovinec zatáhl míč po levé straně a Vořechovský dostal Graffin do vedení - 1:2. Náběhy před bránu soupeře Rumplimu vyšly až napotřetí, kdy doklepl ostrou přihrávku M. Švába - 2:2.

Začátek druhého poločasu Kutnohorským vyšel výborně, hosté se po četném vystřídání dlouho hledali. V 62. min. gólman M. Jícha, který stál více venku ze své brány, nedosáhl na šikovnou střelu M. Švába ze střední vzdálenosti - 3:2. Graffin se dostal zpět do zápasu v posledních dvaceti minutách: V 71. min. akci po pravé straně dotáhl do gólové koncovky Bouček - 3:3. Přesto měla blíže k vítězství Sparta: V poslední minutě Linhart ideální přihrávkou vysunul Čálka, který postupoval na bránu soupeře úplně sám, ovšem při snaze udělat kličku gólmanovi se vytěsnil ze střeleckého úhlu a míč odevzdal do rukou M. Jíchy.

Trenér Kutné Hory Radim Truksa zápas hodnotil jako kvalitní. "S dobrým soupeřem z krajského přeboru a na těžkém terénu," upozornil. "Byl to první zápas po dvou měsících, proto byla nerozehranost znát. V dalších utkáních to bude lepší," slíbil.

Kutnohorskému týmu v nedělním utkání chyběl Tomáš Šváb. "Má nějaké infekční onemocnění, půjde o dlouhodobější záležitost a vypadá to, že na jaře do hry vůbec nezasáhne," nepotěšil fanoušky kutnohorské kopané trenér Radim Truksa a pokračoval: "Rathauz, Vodička a Brant by po nemoci měli s tréninkem začít v týdnu."

Vlašimskou rezervu v přípravném utkání v Kutné Hoře vedl asistent trenéra Vladimír Kout, mimo jiné někdejší gólman Kácova. "Na zkoušce máme plno nových mladých kluků a myslím, že na hře to bylo vidět," upozornil a dodal: "Vázla kombinace, navíc jsme po soustředění, kde jsme nabírali objemy. Balón nám spíše ještě překážel. Zápas v Kutné Hoře ale splnil svůj účel, kluci si zahráli. Všichni dostali šanci."

Branky: 7., 62. M. Šváb, 41. Rumpli - 8., 71. Bouček, 12. Vořechovský. Rozhodčí: Říha - R. Pařez (třetí delegovaný Rynda se nedostavil). ŽK: P. Růžička (KH). K. Hora: Hájek (46. Vavřina) - Skokan, M. Tomíšek (46. Doležal), Dujsík (67. M. Tomíšek), Linhart - M. Šváb, Doležal (24. Hačka), P. Růžička, Rumpli (46. Gono) - Mil. Čálek, Kozel. Trenér Radim Truksa. Vlašim B: M. Jícha - Vrabec (46. Kopecký), Havlíček, L. Petrů, Ibrahim (28. Pohorský) - Havlín (46. Červeňák), Holek (46. Matoušek), Janda, Žovinec - Vořechovský, Bouček. Mužstvo vedl Vladimír Kout.