Trenér Bohuslav Šváb: „Na derby ve Zruči nad Sázavou musíme rychle zapomenout“

13. říjen 2018, 18:47

Zruč nad Sázavou - Osmé kolo I. B třídy, skupina C nabídlo divákům další derby: Na hřiště Jiskry Zruč n. S. zavítali fotbalisté FC Bílé Podolí. A po utkání byli určitě spokojenější domácí příznivci:

Zruč n. S. - B. Podolí 5:2 (1:1)

"Výsledek hovoří za vše," usmíval se spokojený trenér Zruče n. S. Michal Váňa. "Soupeř byl na pět gólů zralý a my jsme pět gólů dali. I když to zezačátku tak nevapadalo," upozornil. Do zručské brány se postavila legenda Michal Jíra, který zkraje zápasu zaváhal, křikl si, ale míč neměl a T. Švadlenka otevřel skóre. "To byla jediná jeho chyba, jinak chytal dobře, podržel nás," chválil gómana Michal Váňa a pokračoval: "Zaspali jsme začátek druhého poločasu. Mohli jsme dostat na 1:2 a možná by bylo zle. V této situaci jsme ale měli štěstí, dali jsme na 2:1 a věřil jsem, že to půjde. A to i po vyrovnání po standardce na 2:2. Fotbalově a fyzicky na tom hosté dobře nebyli, docela mě to překvapilo. V poháru jsme tam dostali sedmičku. Potom přišla smršť, chodili jsme ve třech, hosté odpadli. Trestali jsme je jedním útokem za druhým. Měli dostat osm gólů, pět nám stačí. Diváky fotbal bavil, mě druhá půle také bavila. Takový soupeře si bůra musel odvést a také bůr padl. Zaslouženě jsme vyhráli."

Na zápas ve Zruči nad Sázavou by trenér FC Bílé Podolí Bohuslav Šváb nejraději zapomněl. "Ke konci nás Zruč rozebrala do šroubku. Bylo to ale prakticky po našich chybách," řekl a pokračoval: "Hráli jsme naivně, daleko od hráčů. Domácí se dostali do takové euforie - vypadalo to, že s lehkostí hrají na tréninku. Všechno jim vycházelo." Podolští se dostalli do vedení, Jiskra srovnala po rychlém protiútoku na 1:1. "O přestávce jsem zdůrazňoval, že musíme začít hrát. První poločas to naše hra vůbec nebyla," zlobil se podolský kouč. Hosté potom ještě ve druhé půli stihli vyrovnat na 2:2 po rohovém kopu. "Myslel jsem si, že trochu začneme hrát hlavou, místo toho jsme začali bláznit," poznamenal kouč. "Potom jsme dostali ještě tři góly, ke konci to byla tragédie, jak má být," uzavřel.

Branky: 30., 81. P. Jelínek, 52., 68. Zeman, 79. K. Petrů - 2., 66. T. Švadlenka. Rozhodčí: Jahoda - Vaňoušek, Kubát. ŽK: K. Petrů, T. Martinák - Jan Spáčil, Dastych, Weinlich. Diváků: 100. Zruč n. S.: Jíra - Z. Louda, Jouza, Hájek, L. Jelínek - Janda (62. L. Martinák), T. Martinák (82. Šindelář), K. Petrů (87. Kotek), Arnolt (83. Hirnyk) - P. Jelínek, Zeman. Trenér Michal Váňa. Bílé Podolí: J. Dastych - R. Roman ml. (28. J. Švadlenka), Šálený, Kupka, Jan Spáčil - Jos. Fejfar, Pulkert, Skala, Čakovský, T. Švadlenka, Weinlich. Trenér Bohuslav Šváb.

1 Sokoleč 7 6 0 0 1 27:11 18
2 Hlízov 7 4 2 0 1 12:5 16
3 Pátek 8 4 1 0 3 10:8 14
4 Loučeň 8 4 0 1 3 16:9 13
5 Zruč n. S. 8 4 0 1 3 11:9 13
6 Sázava 8 3 1 2 2 10:12 13
7 Škvorec 7 3 1 1 2 14:12 12
8 Bílé Podolí 8 4 0 0 4 15:14 12