Dorostenci kutnohorské Sparty v domácí hale nestačili na Pardubice

15. únor 2024, 04:57

Kutná Hora - Tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Spart Kutná Hora v sobotu jarní část mistrovského ročníku 2. ligy MD JV-Čechy 2023/24, když v utkání 12. kola přivítal ve sportovní hale Klimeška východočeského soupeře – tým 1. HC Pardubice. Utkání se hrálo jako předzápas druholigového utkání mužů obou oddílů:

Kutná Hora - Pardubice 21:40 (8:21)

Postavení obou soupeřů v tabulce po podzimní části – SPARTA poslední bez bodu, Pardubice čtvrté se 14 body i podzimní vítězství Pardubic doma 37:15 – jasně naznačovalo, kdo je v utkání favoritem. Byl to tým hostů, tuto roli v nedělním utkání jasně dokazoval.

Úvod utkání byl sice dlouho bez branek, až v 6.minutě se hosté ujali vedení 0:2, po snížení domácích na 1:2 byl stav v polovině 1.poločasu již 1:7. A i v dalším průběhu měli jasně navrch hosté a rozdíl narůstal. Ve 20.minutě byl stav 4:12 a 1.poločas nakonec skončil jejich vedením o 13 branek v poměru 8:21.

A 2.poločas měl průběh podobný, hosté domácí převyšovali po všech stránkách a postupně navyšovali své vedení. Ve 40.minutě vedli 10:27, v 50.minutě 15:34 a konečný výsledek byl jednoznačný - 21:40.

Tým mladších dorostenců SPARTY zahájil jarní část sezony očekávanou porážkou, mladí hráči však bojovali po celý čas utkání ze všech sil a za to se nemusí rozhodně stydět. Fyzická i věková převaha soupeřů je však v této nováčkovské druholigové sezoně příliš znát. Hlavně je nutné vydržet a nadále sbírat v této soutěži zkušenosti, výsledky prozatím nejsou až tak důležité.

SESTAVA a BRANKY: Niederle /br/ - Kamenář 4, Kostrec 4, Čábelka 3, Hanuš 2, Pektor O. 2, Pajer 2, Šklíba 2, Hovorka K. 1, Rudolf 1, Němeček a Stýblo. Trenéři: Červenka Jiří – Šnajdr Vít.
NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 2 – 2, SEDMIČKY: 0 – 0, ROZHODČÍ: Podzimek - Dolejší, DIVÁCI: 52.

A jak hodnotil úvodní jarní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr?
První jarní utkání nám ukázalo, jak bude jarní část soutěže těžká. Soupeř nás převyšoval fyzickou vyspělostí i rychlostí. Herně jsme s ním drželi krok pouze prvních patnáct minut, ale neproměňovali jsme šance a když se k tomu postupně přidaly technické chyby, soupeř nás nekompromisně trestal. Přesto bych chtěl naše kluky pochválit, přes vysoký rozdíl skóre bojovali až do konce a soupeři nic nedali zadarmo. Přesto musíme hodně zapracovat na všech herních činnostech, abychom takovýmto soupeřům mohli konkurovat.

Ostatní výsledky 12. kola:
JISKRA Havlíčkův Brod - TALENT Plzeň B 30:30, HÁZENÁ Rokycany - LOKOMOTIVA Vršovice 26:24, SPARTAK MAS Sezimovo Ústí - JISKRA Třeboň B 21:21, LIONS Hostivice - HBC Strakonice 1921 25:27, SOKOL Úvaly – měl VOLNO.

Příští program:
Ve 13. kole 2. ligy MD JV-Čechy  nastoupí tým mladších dorostenců SPARTY v neděli 18.února ve sportovní hale v Havlíčkově Brodě od 14:00 hodin proti týmu TJ JISKRA Havlíčkův Brod.