Házenkáři Jiskry již ve vedení, do Mělníka vypravili pro fans autobus

15. květen 2013, 22:59
(aktualizováno: 15. květen 2013, 23:00)

Zruč nad Sázavou - Házenkáři Jiskry Zruč nad Sázavou hostili ve 13. kole společné regionální ligy v dalším mistrovském utkání ve Sportovní hale ve Zruči nad Sázavou Na Pohoří celek HK B Most.

Petr Felis, trenér: "Poslední vzájemné měření sil vyznělo těsně pro našeho soupeře, prohráli jsme v Mostě v 8. kole 22:21. Nastupujeme v nejsilnějším možném složení."

13. kolo: Jiskra Zruč nad Sázavou – HK B Most    41:21 (20:10)

V 5. kole jarní části SRL v házené mužů přivítala Jiskra Zruč nad Sázavou na své palubovce hosty ze severočeského Mostu.  Pro Jiskru to byl teprve druhý domácí zápas v jarní sezóně, proto si do sportovní haly našla cestu sympatická divácká kulisa, která přispěla k výborné atmosféře během utkání včetně bubenického fans.

Vstup Jiskry do prvního poločasu byl raketový. Agresivní, tvrdou obranou nutila hosty k chybám, které nekompromisně trestala z rychlých útoků. V útočné fázi domácí těžili z nacvičených kombinací a hned po deseti minutách si vypracovali náskok 9:3. Podobný trend pokračoval celý první poločas a diváci se mohli bavit rychlou moderní házenou, okořeněnou mnoha brankami. Jiskra si nadále udržovala dostatečný náskok, který se pohyboval v rozmezí osmi až deseti branek. Po třiceti minutách Jiskra zaslouženě vedla o deset branek, 20:10.

Druhý poločas začal ve stejném stylu jako poločas první. Jiskra nadále ničila soupeře rychlými útoky a agresivní obranou, se kterou si hosté nevěděli rady. Jejich střelba byla často nepřipravená a s klidem si s ní poradilo brankářské duo „Mário“ Vodrážka a Matěj Domkář. Jiskra navýšila náskok na třináct branek a bylo jasné, že dva body zůstanou v domácím prostředí. Most ovšem zápas nevypustil a stále se snažil o aktivní házenou, Jiskra si nesměla dovolit jakkoli polevit. Diváci proto stále viděli zajímavou podívanou, ke které přispěla obě mužstva. Náskok Jiskry nadále rostl a zastavil se až na čísle dvacet. Po závěrečném hvizdu svítil na ukazateli stav 41:21 pro domácí a Jiskra mohla zaslouženě předvést divákům vítěznou rybičku.

Petr Felis, trenér: "Odehráli jsme další mistrovské utkání v házené, tentokrát na domácím hřišti. Nepříznivé počasí nás ale vyhnalo do sportovní haly. Soupeřem nám byl Baník Most. Jiskra, opět v plné sestavě, ihned od začátku nasadila tempo, na které hosté nastačili zareagovat. Od úvodních minut bylo jasné, že body zůstanou ve Zruči nad Sázavou. Náskok jsme pravidelně navyšovali a předvedená hra se divákům líbila, což projevovali častým potleskem. Druhý poločas byl věrnou kopií toho prvního. Oba Jiskra vyhrála o deset branek a závěrečné skore 41:21 pro domácí hovořilo o stavu hry na palubovce. V dalším kole zajíždí Jiskra na půdu Wendy Mělník a bude se jednat o stěžejní zápas celého ročníku SRL (kde se zřejmě rozhodne o prvním místě v tabulce a tím pádem i o možnosti postupu do 2. ligy). I proto se Jiskra rozhodla vypravit pro hráče a fanoušky autobus, aby se Jiskra i na tomto důležitém venkovním zápase mohla opřít o diváckou podporu. Věříme, že si diváci najdou čas na tento netradiční zájezd a společně vyloupíme Mělník. Bližší informace o zájezdu se dozvíte během týdne na Facebooku nebo na oficiálních házenkářských stránkách."

Sestava a branky Jiskry: Vodrážka, Domkář  - Kovařík 11; Lefner 6; Roub 5; Böhm 4; Havránek, Hornát, Vávra a Felis po 3; Hejl 2, Vrzáček 1, D. Korel; Koubský. ŽK: 1/2 (Lefner – Maňák, vedoucí týmu Nejdl). Branky ze 7 m hodů: 0/0. Dvouminutový trest: 0/1 (Maňák). Diváci: 64. Rozhodčí: Jiří Melka, Jiří Svítek. Průběh utkání: 10. minuta 8:3, 20. minuta 14:7, 30. minuta 20:10, 40. minuta 27:12,  50. minuta 34:14,  60. minuta 41:21. Trenéři: Petr Felis, Pavel Vrzáček.