Házenkáři Sparty sehráli druhé utkání na zimním stadionu a podruhé vyhráli!

7. květen 2013, 23:43
(aktualizováno: 7. květen 2013, 23:45)

Kutná Hora - Tým mužů házenkářského oddílu Sparta Kutná Hora přivítal v neděli v utkání 20. kola 2. ligy mužů SVČ středočeského soupeře z města automobilů - tým HC TJ AŠ Mladá Boleslav. K utkání nastoupil tým Sparty již podruhé v domácím prostředí - na zimním stadiónu v Kutné Hoře.

Kutná Hora - AŠ M. Boleslav 27:24 (13:11)

Tým AŠ MB působí ve 2.lize čtvrtou sezónu, roky před tím byl dlouholetým soupeřem SPARTY v SRL. Tu v sezóně 2008/2009 vyhrál / o 2 body právě před SPARTOU / a postoupil tehdy do 2.ligy. V právě probíhající sezóně byl před nedělním utkáním v průběžné tabulce na pěkném 5.místě se ziskem 19 bodů. Hlavně nyní na jaře hraje ve velké pohodě, o čemž svědčí výborná bilance 8 – 6-1-1 a zisk 13 bodů / po podzimní části byl tým AŠ na předposledním místě se ziskem pouhých 6 bodů /. V podzimním vzájemném utkání SPARTA neodehrála zrovna povedenou partii a v Ml.Boleslavi prohrála 29:19, když již v poločase vedli domácí 16:9. A tak vzhledem k těmto všem faktům nastupoval tým AŠ do nedělního utkání určitě v roli favorita.

A úvod utkání to potvrzoval. Ve 3.minutě totiž vedli hosté již 0:3. Ale v dalším průběhu utkání se SPARTA výrazně zlepšila, hráči bojovali s maximální snahou o co nejlepší výsledek a skóre se začalo otáčet v její prospěch. V 7.minutě bylo srovnáno - 3:3 a v 8.minutě šla SPARTA poprvé do vedení - 5:4. A 1-2 brankové vedení si potom udržovala až do konce 1.poločasu. První dějství tak skončilo zaslouženým vedením kutnohorského týmu o 2 branky - 13:11.

Také od úvodních minut 2.poločasu SPARTA pokračovala ve svém bojovném výkonu a její náskok se ve 35.minutě zvýšil na rozdíl 4 branek - 17:13, ve 45.minutě bylo její vedení tříbrankové - 20:17. Ale v dalších minutách se SPARTĚ podařila důležitá šňůra 4 branek a ve 49.minutě narostl její náskok na rozdíl 7 branek - 24:17. A to již bylo hodně nadějné. Když byl stejný rozdíl také v 53.minutě - 26:19, nebylo o vítězi utkání pochyb. Hosté sice v závěrečných minutách zazlobili, potrestali několik zbytečných ztrát domácích brankami z brejků a na začátku poslední minuty dokonce snížili na 26:24, drama se však nekonalo. Poslední slovo v utkání měl totiž nejlepší hráč a střelec SPARTY Michal Kůrka, který svou 13 brankou / ze 7m hodu / upravil na konečných 27:24.

Hráči SPARTY podali v nedělním utkání bojovný a obětavý výkon a oba body získali zaslouženě. Velmi dobře zahráli v obraně a dařilo se jim i v útoku. Z 50 pokusů 27 branek je slušná úspěšnost střelby 54%. Hlavně již zmiňovaný Kůrka měl střelecký den / do 50.minuty měl vynikající úspěšnost střelby 11-10, v závěru něco málo pokazil, celkově však 19-13 /, opět se prosazoval z pravého křídla dorostenec Bielický / 9-5 /. Na středu zahrál velmi dobře Polívka / střelba 4-3 /, to samé však platí i pro ostatní hráče, kteří v nedělním utkání nastoupili. Hosté měli o něco úspěšnější dvojici brankářů / připsali si 17 úspěšných zákroků /, zatímco Červenka v 1.poločasu pouze 4 / úspěšnost 26,7% / a Hroch ve 2.poločasu 5 zákroků / úspěšnost 27,8% /. Oba však zlikvidovali po jedné sedmičce a tutovku z brankoviště. A tak i oni měli zásluhu na vítězství domácího týmu.

Pro SPARTU to bylo druhé utkání v opravdu domácím prostředí - na Zimním stadionu v Kutné Hoře a druhé jarní vítězství v tomto prostředí. Doma je prostě doma, to opravdu dělá hodně. A tak po zaslouženém vítězství nad silným soupeřem přišla tradiční „děkovačka“ šesti desítkám spokojených diváků.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Hroch /br/ - Kůrka 13, Bielický 5, Hasala 3, Polívka 3, Brož 1, Hájek 1, Thieme 1, Hrčka, Salák, Šalátek a Šnajdr. Trenér: Hájek Jiří.  NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 3, VYLOUČENÍ: 4 – 5, SEDMIČKY: 9/7 – 7/5, ROZHODČÍ: Melka / Praha / – Studecký / Jiřetín pod Jedlovou /, DIVÁCI: 68.

Výsledky týmů mládeže a další novinky  z dění v kutnohorské házené najdete na webu http://hazena.sajp.cz