Zručští házenkáři zvítězili zcela jasně i ve třetím utkání na soupeřově hřišti, přehráli Vršovice

7. květen 2013, 23:33
(aktualizováno: 7. květen 2013, 23:33)

Vršovice - Házenkáři Jiskry Zruč nad Sázavou zajížděli k dalšímu mistrovskému utkání 12. kola SRL na hřiště Lokomotivy Vršovice.

Petr Felis, trenér: "V rámci čtvrtého kola jarní části SRL mužů, ke třetímu utkání v řadě na soupeřovo hřiště, zajížděl celek Jiskry Zruč nad Sázavou do Vršovic, kde byl jeho soupeřem celek místní Lokomotivy. Poslední vzájemné měření sil ve Zruči nad Sázavou skončilo vítězstvím Jiskry o devět branek, a to v 7. kole 22:13."

Lokomotiva Vršovice - Jiskra Zruč nad Sázavou 18:34 (10:18)
Ve 4. kole SRL mužů zajížděla Jiskra na hřiště šestého celku tabulky - Lokomotivy Vršovice. Ač měl soupeř před zápasem na kontě pouhé tři body, Jiskra věděla, že jí v Praze čeká tuhá bitva, protože Vršovice jsou v domácím prostředí velmi nepříjemným soupeřem.

Jiskra nastoupila do zápasu podobně jako před týdnem proti Úvalům a vybudovala si vedení 3:0. Domácí ovšem byli odhodláni Jiskru pořádně potrápit, Jiskra si ale stále udržovala náskok ze začátku utkání, který se pohyboval mezi třemi až pěti brankami. Oba týmy se snažily o co nejrychlejší přechod do útočné fáze, proto diváci viděli moderní rychlou házenou, kterou okořenilo solidní množství branek. Ve 20. minutě ovšem Jiskra zkvalitnila obranu, která nutila soupeře k chybám, ze kterých resultovaly jednoduché branky z rychlých útoků. Navíc se rozchytal Matěj Domkář, a tak Jiskra odskočila soupeři na osmibrankový rozdíl. Závěr poločasu ovšem hosté nezvládli po taktické stránce a po dvou zbytečných vyloučeních museli do čtyřech. Stav se již nezměnil a Jiskra si do kabin odnášela nadějné vedení 18:10.

Ve druhém poločase začaly Vršovice s výhodou dvou mužů v poli, ale paradoxně jim tato situace uškodila. Dvěma ztrátami míče darovala Jiskře rychlé útoky, které hostující celek nekompromisně zakončil. Od té doby na hřišti Jiskra dominovala a pohyblivá, agresivní obrana nutila domácí útočníky k chybám, které Jiskra nemilosrdně trestala z rychlých útoků. Když se k tomu přidala kombinační aktivní hra v postupném útoku a výborný výkon obou zručských gólmanů, bylo již jasné, kde dva body zůstanou. Jiskra postupně navyšovala své vedení a bavila přítomné diváky moderní házenou. Závěrečný výsledek 34:18 jen dosvědčil rozložení sil na hřišti.

Petr Felis, trenér: "Zručáci od prvních minut nedali soupeři žádnou šanci. V šesté minutě vedli 4:0 a dál šli za vítězstvím. Domácí sice snížili v 13. minutě na rozdíl dvou branek, potom však Jiskra zabrala a postupně svůj náskok navyšovala. V poločase svítil na ukazateli stav 18:10 pro náš celek. Do druhé části hry vstoupili naši hráči výborně a úvodních 18 minut druhého poločasu vyhráli 10:2. Bylo jasné, že si body povezou domů. V závěrečných minutách už naše nasazení polevilo a náskok jsme již pouze udržovali. Konečný výsledek 34:18 pro náš celek hovoří o převaze a jasném vítězství. V neděli 12. 5. se od 10 hodin konečně po měsíci představí náš celek na domácím hřišti, hostí Baník Most, což je pozvánka pro vás, fanoušky, přijít povzbudit zručské házenkáře do venkovního házenkářského areálu. Celý tým věří ve vaši podporu, kterou si užíval při zápase s Mělníkem. Věříme, že nás přijdete povzbudit ve stejně hojném počtu a společně dokráčíme k zisku dalších dvou důležitých bodů."

Sestava a branky Jiskry: Domkář, T. Korel 1  - Kovařík 9; Lefner a Hejl po 6; Felis a Roub po 3; D. Korel, Havránek, Koubský, Hornát, M. Vrzáček, Böhm po 1; Vávra. Branky ze 7 hodů: 1/5. ŽK: 2/2 (Fousek, Mirtl - Havránek, Kovařík). Vyloučení: 2/3 (Fousek, Zíka – Hornát 2x, Roub). Diváci: 25. Rozhodčí: Václav Skala, Jaroslav Průžek. Průběh utkání: 10. minuta 3:6, 20. minuta 7:12, 30. minuta 10:18, 40. minuta 11:24, 50. minuta 13:29, 60. minuta: 18:34. Trenér: Petr Felis.