Házenkáři Jiskry na jaře nepoznali hořkost porážky a zaslouženě postoupili do druhé ligy!

27. květen 2013, 23:18
(aktualizováno: 27. květen 2013, 23:36)

Zruč nad Sázavou - Házenkáři Jiskry Zruč nad Sázavou hostili v 15. kole společné regionální ligy v posledním mistrovském utkání ve Sportovní hale ve Zruči nad Sázavou Na Pohoří celek AŠ Mladá Boleslav B.

Petr Felis, trenér: "Poslední vzájemné měření sil vyznělo těsně pro naše mužstvo, vyhráli jsme v Mladé Boleslavi s tamním béčkem v 11. kole 24:23. Do utkání nastupujeme v nejsilnějším možném složení."

15. kolo: Jiskra Zruč n. S. - AŠ M. Boleslav B 30:14 (13:4)

V posledním kole SRL přivítala Jiskra Zruč nad Sázavou soupeře z města automobilů – AŠ Mladou Boleslav B. Toto utkání mělo určit celkového vítěze SRL. Jiskře k jistotě prvenství stačilo neprohrát, Mladá Boleslav B, pokud chtěla pomýšlet na vítězství v SRL, musela bezpodmínečně vyhrát.

Začátek utkání byl z obou stran velice nervózní. Jiskra v útoku kupila chybu za chybou a hrála velice netrpělivě, z čehož pramenila nepřipravená zakončení, se kterým si hostující brankář Vošvrda poradil. Jedinou útěchou pro domácí hráče i fanoušky byla obranná činnost, která pracovala precizně a hosté si s pohyblivou a dostatečně agresivní obranou Jiskry nevěděli rady.  Postupem času se zručští házenkáři zklidnili a hra začala dostávat tvář. Jiskra si pomáhala rychlými útoky a nacvičenými kombinacemi, obranná činnost fungovala i nadále. Jiskra povolila soupeři za třicet minut vsítit pouhé čtyři branky. Sama se prosadila třináctkrát a stanovila tak poločasový výsledek na 13:4. Smolným okamžikem úvodního dějství se stala situace při útoku domácího celku, kdy tým přišel o Martina Felise, který si poranil koleno a zápas pro něj předčasně skončil.

Začátek druhého poločasu byl pro domácí hráče i fanoušky jako ze zlého snu. Veškeré nasazení a taktické pokyny si hráči zapomněli v kabině a laxním přístupem dovolili Boleslavi snížit na 13:8. Domácí však nechtěli připustit zdramatizování utkání a třemi brankami v řadě opět odskočili na osmibrankový rozdíl, který vrátil klid a jistotu. Ve druhé polovině druhé části již Jiskra na hřišti dominovala. Opět začala fungovat obrana a rychlý přechod do útoku, což znamenalo jednoduché branky a navýšení náskoku na deset branek. Zbytek poločasu se pouze dohrával a Jiskra si bezpečně hlídala vybudovaný náskok, který narostl až na konečných čtrnáct branek. Po závěrečném hvizdu mohli propuknout naplno oslavy z vítězství SRL, ale i z postupu do II. ligy, které pokračovaly do pozdních nočních hodin ve venkovním házenkářském areálu.

Petr Felis, trenér: "Přestože Jiskra nepodala optimální výkon, který nebyl potěšující pro hráče ani pro přítomné diváky, připsala si dva body, kterými zkompletovala svou jarní neporazitelnost a vystavila razítko na vítězství i na postup do II. ligy. Cestu k prvnímu místu ulehčila domácímu týmu i samotná  Autoškoda. Do Zruče nad Sázavou přijela pouze se sedmi hráči, a to na rozjetou Jiskru nemohlo stačit. Závěrečných 30:14 potvrdilo, že prvenství v soutěži je ve správných rukách. Hned po závěrečném hvizdu nastaly oslavy titulu, při kterých předal zástupce svazu putovní pohár přeborníka. Celou oslavu kazilo pouze zranění M. Felise. Můžeme se tedy těšit na podzimní měsíce, kde se zručský celek představí divákům v nové soutěži, s novými týmy, a věříme, že se mu ve vyšší soutěži bude dařit a připraví fanouškům zajímavou házenkářskou podívanou."

Sestava a branky Jiskry: T. Korel, Domkář  - Lefner 7, Roub 6, Hejl 5/5, Kovařík 5; M. Vrzáček 3, Böhm 2; Havránek, Vávra po 1; Hornát, D. Korel; Felis, P. Vrzáček. ŽK: 2/2 (Hornát, D. Korel – Cihlář, Svárovský). Branky ze 7 m hodů: 5/2. Dvouminutový trest: 4/2 (Havránek, Hornát, Kovařík, P. Vrzáček - Svárovský, Cihlář). Diváci: 55. Rozhodčí: Jiří Semerád, Vlastimil Vlk. Průběh utkání: 10. minuta 5:0, 20. minuta 9:3, 30. minuta 13:4, 40. minuta 19:9,  50. minuta 25:13,  60. minuta 30:14. Trenér: Petr Felis.