Házenkáři Sparty vybojovali druhé místo v 66. ročníku letního turnaje v Libčicích nad Vltavou

28. srpen 2018, 01:47

Libčice nad Vltavou - V sobotu 25. srpna 2018 uspořádal středočeský oddíl házené Sokol Libčice nad Vltavou na svém venkovním hřišti již 66. ročník tradičního letního turnaje mužů - o Putovní pohár města Libčice, kterého se zúčastnily čtyři týmy - druholigové Sokol Úvaly, Sparta Kutná Hora, pořadatelský Sokol Libčice nad Vltavou a účastník Pražského přeboru Čambavamba Praha. Hrálo se systémem každý s každým, hrací doba byla ve všech utkáních dvakrát dvacet minut.

Z celkového vítězství v turnaji se nakonec zaslouženě radoval velký favorit, pořadatelský tým SOKOL Libčice nad Vltavou, který ve všech třech utkání své soupeře jasně přehrával a s přehledem porazil.

Tým mužů SPARTY Kutná Hora, pro který byla účast v tomto turnaji první herní příprava před zářijovým startem ve 2.lize, obsadil v tomto měření sil velmi pěkné 2.místo.

Ve svém úvodním utkání porazil po velmi dobrém výkonu o 9 branky svého druholigového soupeře SOKOL Úvaly, v tom druhém porazil o 3 branky pražský tým ČAMBAVAMBA, když v poločase vedl již šestibrankovým rozdílem. No a v posledním utkání dvou neporažených podlehl domácímu SOKOL Libčice o 8 branek, když v poločase vedli domácí již o 6 branek. Úzký kádr SPARTY na soupeře již nestačil, hlavně v prvním poločase byl rozdíl dost výrazný. Domácí jsou přece jenom již delší dobu přední druholigový tým, který i v nové sezoně bude určitě útočit na příčky nejvyšší / loni svou skupinu 2.ligy SVČ vyhrál, postup do 1.ligy však následně odmítl /.

Jak již bylo řečeno, účast v sobotním turnaji byla první letní herní prověrka před nadcházející podzimní částí druholigové mistrovské soutěže, ve které se tým kutnohorské SPARTY představí v roli nováčka. Trenér Vít Šnajdr neměl tentokrát k dispozici příliš široký kádr / z různých důvodů chyběli brankáři Červenka s Kotěšovcem, v poli potom Brož, Hájek, Horák, Polívka, Salák a bratři Veselí /. Na druhou stranu, na hřišti se poprvé objevily nové posily, brankář Robert Filip a křídla Marco Pugliese a Filip Mačuga. A hlavně první dva jmenovaní se předvedli ve velmi dobré formě a rozhodně budou výraznými posilami. A tak sobotní přípravu lze hodnotit určitě jako přínosnou, škoda jen absence výše uvedených hráčů.

Sestava a branky SPARTY v turnaji celkem:

Filip Robert /br-1/ - Pícha Jiří 12, Pugliese Marco 12, Hovorka Radek 9, Petránek Jan 6, Jeníček Daniel 5, Falge Jan 2, Mačuga Filip a Šnajdr Vít / hrající trenér /.

A jak zhodnotil výkon týmu v sobotním turnaji trenér Vít Šnajdr ?

Tradičního turnaje v Libčicích jsme se účastnili v rámci předsezónní přípravy a bohužel v hodně prořídlé sestavě. Přesto to byla možnost jak vyzkoušet nové posily a s kvalitními soupeři otestovat naši herní připravenost. V prvních dvou zápasech jsme se prezentovali velmi dobrou obranou a dokonce i velmi pohlednou a pestrou hrou v postupném útoku. Zlepšit budeme muset rychlý přechod do útoku. Ve třetím zápase se projevil příliš úzký kádr a po vyrovnaném prvním poločase, nás mladí hráči soupeře zkrátka uběhali. Neproměňovali jsme šance a soupeř nás nekompromisně trestal z rychlých brejků. Ve velmi dobrém světle se ukázal Robert Filip, nová posila na postu brankáře, a stejně tak skvěle do týmu zapadl křídelník Marco Pugliese se svou dynamickou rychlou hrou. S výkony všech hráčů jsem byl velmi spokojen, všichni se dokázali střelecky prosazovat a velmi dobře spolupracovali jak v obraně, tak v útoku. Přípravný turnaj splnil svůj účet a já doufám, že si takovéto herní výkony přeneseme i do druhé ligy.

Kutnohorský tým mužů nyní čeká příští víkend další herní prověrka a to v rámci 1.kola Českého poháru, ve kterém přivítá v sobotu 1.září 2018 od 16:00 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici dlouholetého účastníka 2.ligy – zkušený tým TJ JISKRA Havlíčkův Brod.

Oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora srdečně zve všechny své příznivce do KLIMEŠKY na sobotní odpolední pohárové utkání !!!