Kutnohorští házenkáři nastoupí opět doma, na zimním stadionu přivítají Libčice!

16. květen 2013, 08:20
(aktualizováno: 16. květen 2013, 08:20)

Bělá pod Bezdězem - Ttým mužů házenkářského oddílu TJ Sparta Kutná Hora v sobotu odehrál utkání předposledního, 21. kola 2. ligy mužů SVČ, ve kterém nastoupil ve sportovní hale Sokola Bělá pod Bezdězem.

Bělá p. B. - K. Hora 29:21 (16:10)

Tým z Bělé pod Bezdězem byl před tímto utkáním na 10. místě druholigové tabulky se ziskem 14 bodů, již jistě sestupující Sparta na posledním 12. místě se ziskem 7 bodů. Na podzim Sparta s Bělou doma prohrála o 6 branek v poměru 24:30. V sobotním utkání byl tedy domácí tým rozhodně favoritem. Navíc Kutná Hora nastupovala do utkání značně oslabena s pouhými dvěma hráči na střídání do pole.

I tak hosté utkání rozehráli poměrně slušně a po počátečním vedení domácích 2:0, 3:1 a 4:2 dokázali v 9. minutě vyrovnat na 4:4. Domácí poté opět přešli do vedení 7:3 a v 17. minutě 9:5, do 21. minuty Sparta opět vyrovnala na 9:9. Ještě na začátku 24. minuty vedli domácí pouze o branku – 11:10, závěr poločasu však Kutná Hora nezvládla a zbytečnými chybami i nedůraznou střelbou dovolila domácím odskočit na šestibrankové vedení. První poločas tedy skončil 16:10 pro domácí tým.

Bělá na začátku druhého poločasu zvýšila své vedení rychle na 19:12, Sparta však zabojovala a do 40. minuty snížila na rozdíl čtyř branek - 19:15 a stejný rozdíl platil ve 43. minutě – 21:17. Ještě na začátku 52. minuty vedli domácí o pět branek – 24:19, v závěru utkání však využili již značně vyčerpaného a zdecimovaného kádru Kutné Hory a zvýšili své vedení na konečný rozdíl osmi branek. V utkání zvítězili zcela zaslouženě 29:21 a připsali si oba důležité druholigové body.

Všichni hráči Sparty, kteří v tomto utkání nastoupili, podali (vzhledem k oslabené sestavě) obětavý výkon a zaslouží poděkování. Je faktem, že se od úvodních minut dost trápili střelecky, byť se o ní pokoušeli dost často (56 střeleckých pokusů a z nich 21 branek je hodně slabá úspěšnost střelby 37,5%). Domácí měli přece jenom pevnější obranu (6 zablokovaných střel) a lepší dvojici brankářů. Ti si připsali celkem 19 úspěšných zákroků, zatímco Červenka v prvním poločasu měl 6 zákroků (úspěšnost 27,3%) a Hroch ve druhé půli pouze 4 zákroky (úspěšnost 23,5%).

Střelecky se nejvíce prosazoval Kůrka (střelba 19-8), méně se již dařilo v této činnosti ostatním. Kroutil měl střelbu 14-3, Hrčka 7-3 a Hasala 5-1. Ten však obětavě nastupuje delší dobu zraněný (na rozdíl od některých jiných) a v závěru sobotního utkání již hrát nemohl. Navíc posledních pět minut nehrál pro zranění paty Kůrka a tak tým Sparty dohrával bez možnosti střídání. A za těchto okolností to ani na lepší výsledek v sobotním utkání v Bělé nebylo.

Sestava a branky Sparty: Červenka, Hroch - Kůrka 8, Hrčka 3, Kroutil 3, Šnajdr 3, Polívka 2, Brož 1, Hasala 1 a Salák. Trenér: Hájek Jiří. Napomínání: 1/2. Vyloučení: 3/5. Sedmičky: 3/2 - 5/5. Rozhodčí: Hosnedl – Sovová (Praha). Diváků: 75.

Ostatní výsledky 21. kola:
AŠ Mladá Boleslav - Šroubárna Žatec 28:22, Sokol Libčice n. V. - 1. HC Pardubice 30:18, HK Město Lovosice B - HC Kolín 29:25, 1. HK Dvůr Králové n. L. - SK Praha 4 30:17, HK Slavia Praha - ELP Jablonec n. N. 25:26.

Příští program:
V neděli 19. května zakončí tým Sparty mistrovský ročník 2. ligy mužů SVČ 2012/2013 utkáním 22. kola, ve kterém přivítá od 15 hodin na zimním stadionu v Kutné Hoře třetí tým soutěže - TJ Sokol Libčice nad Vltavou.