Kutnohorští házenkáři s posledním týmem tabulky jen remizovali

19. květen 2016, 00:42

Kutná Hora - V neděli 15. května nastoupil kutnohorský tým mužů ke třetímu jarnímu mistrovskému utkání společné regionální ligy, ve kterém přivítal na svém hřišti v Tyršově ulici na Žižkově tradičního soupeře - tým 1. HC Wendy Mělník. Nedělní soupeř Sparty byl před tímto utkáním v průběžné tabulce soutěže na posledním 7. místě se ziskem 3 bodů (bilance: 10 – 1-1-8), zatímco Sparta na 3. místě měla na svém kontě 10 bodů (bilance: 8 – 5-0-3). V podzimním utkání v Mělníku Sparta zvítězila jednoznačně 15:32, po poločasovém vedení 4:14.

Kutná Hora - Mělník 25:25 (13:13)

Ale nedělní utkání, které se hrálo za nepříznivého chladného počasí,  bylo od úvodních minut hodně vyrovnané a oba soupeři se několikrát vystřídali v těsném vedení. Zpočátku vedla Sparta - postupně 2:0, 3:1, 4:3, 5:4, 6:5 a 7:6, poté hosté 7:8 a 8:9, zase domácí 10:9, 11:10 a ve 27. minutě 13:11. Do konce prvního dějství však houževnatí hosté vyrovnali na poločasových 13:13.

Na začátku druhého poločasu hosté dokonce přešli do vedení 13:15 a později 14:16, ve 40.minutě ale Sparta vyrovnala na 16:16, ve 43.minutě ještě na 17:17. Ale hosté si nadále udržovali mírné vedení o 1-2 branky - 17:19, 18:19, 18:20 a 19:20, které v 50. minutě narostlo na doposud nejvyšší rozdíl v celém utkání, na tříbrankový, stav byl totiž 19:22. Ale hráči Sparty zabojovali a během tří minut bylo srovnáno - 22:22. Avšak zlomit hosty se domácím hráčům nepodařilo. Ti opět přešli do vedení 22:23 a po vyrovnání domácích na 23:23 ještě v 55. minutě vedli 23:24. Sparta poté 2 brankami v 55. a 57. minutě přece jenom otočila ve svůj prospěch na 25:24, v nervózním závěru však své pracně získané vedení neudržela. Pokazila několik útoků, ztratila několik míčů a hosté v předposlední minutě vyrovnali na 25:25. Ještě v závěru byla šance na zisk obou bodů, ztráta míče i neproměnění solidní šance z křídla Spartě víc nepřinesla. Nakonec tedy utkání skončilo, asi i zaslouženou dělbou bodů v poměru 25:25.

Hráči Sparty po nepříliš povedeném výkonu mohli být se ziskem jednoho bodu nakonec spokojeni. V celém utkání se jim příliš nedařilo v obraně, za kterou nevynikl ani Červenka (11 zákroků a úspěšnost 30,6%), v útoku to také nebyla žádná sláva - střelba 55/25 = úspěšnost 45,5% a hlavně 17, mnohdy zbytečných a školáckých chyb, to je zkrátka příliš. A hosté je dokázali trestat. Velká škola byla, že po cca 10 minutách musel pro zranění ruky odstoupit z utkání Polívka a jeho branky hodně chyběly. S tím si však zbytek týmu měl poradit, avšak neporadil. Střelecky se nejvíce prosazoval Hovorka (12-6), Bielický (8-4) a Kůrka (11-4), úspěšnost u všech však nic moc. Částečná spokojenost tak mohla pouze být s výkonem Moryska, který - bez tréninku - nastoupil po dlouhé době, podal solidní výkon a měl i dobrou úspěšnost střelby (4-3). Za připomenutí ještě stojí, že při vyloučení brankáře Červenky (za nakopnutí míče) šel do branky Brož a obě střely hostům při přesilovce kryl!

Tým Mělníka, na to že je poslední, svým výkonem překvapil, podal bojovný výkon a zaslouženě si odvezl bod. Zkušený brankář Kubal si připsal 12 úspěšných zákroků, obrana před ním zablokovala domácím střelcům 7 pokusů (dalších 5 jich skončilo na tyčích), střelecky se nejvíce prosazoval Běloch (6) a Hradecký (4).

A jak hodnotil nedělní utkání trenér Sparty Vít Šnajdr?
Tento zápas se nám hrubě nepovedl. Projevila se absence několika hráčů a zranění Denise, který musel po deseti minutách odstoupit. Nedůrazná obrana, obrovské množství technických chyb a rozpačitý projev v útoku. Výsledkem je ztráta bodu s relativně slabým soupeřem. Je smutné, že po pěkném zápase následuje z naší strany propadák. Je potřeba se z tohoto zápasu poučit a soustředit se na Duklu. Věřím, že v posledním domácím zápase se předvedeme v lepším světle a předvedeme výrazně lepší výkon.

Sestava a branky Sparty: Červenka - Hovorka 6, Bielický 4, Kůrka 4, Brož 3, Hájek 3, Morysek 3, Veselý M. 1, Veselý Š. 1 a Polívka. Trenér: Šnajdr Vít. Napomínání: 2/1. Vyloučení: 1/3. Sedmičky: 0 - 4/2. Rozhodčí: Dolejší - Dolejší st. (oba Zruč). Diváků: 44.

V příštím - 13. kole SRL hraje kutnohorský tým mužů opět doma, v neděli 22. května přivítá na svém venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově od 10.30 hodin letošního jednoznačného lídra soutěže - tým HC Dukla Praha B.