Mladší dorostenci kutnohorské Sparty v Lounech podlehli domácí Lokomotivě

1. říjen 2014, 08:25
(aktualizováno: 1. říjen 2014, 08:26)

Louny - Mladší dorostenci házenkářského oddílu TJ Sparta Kutná Hora v sobotu nastoupili k utkání druhého kola II. ligy. V lounské sportovní hale na ně čekal domácí tým Lokomotivy, který sezonu zahájil vysokým vítězstvím 36:21 v Liberci. Kutná Hora v první kole "doma" ve Zruči porazila Bělou 25:21.

Louny - Kutná Hora 32:24 (16:13)

Začátek utkání vyšel lépe domácím, kteří na konci první desetiminutovky vedli 5:2, v polovině prvního dějství však tým Sparty dokázal vyrovnat na 5:5 a ve 20. minutě dokonce o branku vedl - 7:8. V poslední desetiminutovce prvního poločasu však opět přešli do vedení domácí, ve26. minutě byl stav 14:10 a na jejich poločasové vedení bylo nakonec tříbrankové - 16:13.

Na začátku druhého poločasu domácí rychle odskočili na rozdíl šesti branek - na 19:13 a tento náskok si udržovali i v dalším průběhu utkání. Ve 45. minutě byl stav 25:19, v 53. minutě 28:22. V závěru potom navýšili své vedení na konečný rozdíl osmi branek, v utkání tak potvrdili roli favorita a připsali si oba body za vítězství 32:24.

Mladší dorostenci Sparty neodehráli v sobotu špatné utkání, doplatili však na horší procento úspěšnosti střelby, když domácího brankáře mnohdy z vyložených příležitostí spíše nastřelovali. A nedokázali také uhlídat střelce Lacinu, který zatížil konto brankářů Sparty patnácti zásahy!

Sestava a branky Sparty: Ginter, Kotěšovec - Procházka 10, Špaček 6, Škalda 3, Seidl 2, Š. Veselý 2, Fojta 1, Losinecký a Klapka. Trenér: Hasala Jiří. Napomínání: 2/1. Vyloučení: 6/3. Sedmičky: 3/2 - 10/7. Rozhodčí: Novotný (M. Boleslav) - Olexa (Most). Diváků: 33.

Ostatní výsledky 2. kola:
Náchod - Šťáhlavy 24:30
Bělá - Ledeč 21:18
Lok. Vršovice - Most 19:43
Pardubice - Liberec 36:35
Chrudim - Sok. Vršovice 19:44

A jak hodnotil sobotní utkání trenér Sparty Jiří Hasala? "Utkání v Lounech přineslo menší zklamání. Ospalé začátky poločasů, málo agresivní obrana, neuhlídání střelce soupeře, nezvládnuté gólové příležitosti, včetně tří sedmimetrových hodů, pomalý přechod z obrany do útoku, jediný pas a ještě k tomu nepřesný, technické chyby. Předpokládám, že v neděli proti Pardubicím to bude ode všech s větší chutí, nasazením a na 100%."