Tým starších žáků Sparty ve svém druhém mistrovském turnaji jasně zvítězil!

1. říjen 2014, 07:49
(aktualizováno: 1. říjen 2014, 07:49)

Příbram - Házenkářský společný přebor starších žáků v neděli pokdačovat třetím mistrovským turnajem. V letošním ročníku této žákovské kategorie startuje v podzimní části soutěže sedm středočeských týmů - AŠ Mladá Boleslav, HC Všenory, HC Wendy Mělník, Sokol Bělá pod Bezdězem, Sokol Úvaly, Spartak Příbram a Sparta Kutná Hora.

Hraje se turnajově, každý s každým dvakrát patnáct minut, střídavě vždy pět týmů u každého ze sedmi účastníků, přičemž dva týmy mají vždy volno. To měl v úvodním turnaji v Kutné Hoře tým Ml. Boleslavi a Příbrami, v tom druhém v Úvalech tým Kutné Hory a Všenor. A nyní v neděli v Příbrami měla volno Bělá a Úvaly.

Starší žáci Sparty začali sezónu výborně, v úvodním domácím turnaji čtyřikrát jasně zvítězili. A to samé zopakovali i v nedělním turnaji v Příbrami, kde také nenašli přemožitele. Nutno ovšem dodat, že zde měli volno dva nejvážnější konkurenti - Bělá a Úvaly. A tak vítězství zde byla jasná záležitost - dá se říci i povinnost! Tým Sparty postupně porazil o osm branek Mělník, vysoko o 24 branek domácí Příbram a o 27 branek slaboučké Všenory a o 14 branek Mladou Boleslav. Nejvíce nastřílených a nejméně obdržených branek suverenitu starších žáků Sparty v příbramském turnaji jasně potvrzuje. Pochvalu za velmi dobré výkony si zaslouží určitě všichni hráči týmu starších žáků kutnohorské Sparty, kteří v tomto mistrovském turnaji nastoupili.

5. Všenory    4  -  0 – 0 – 4       13 :  99    0

Sestava a branky Sparty v turnaji celkem: Ginter - Procházka 32, Škalda 20, Mommers 17, Dolejší 15, Men 13, Šimon 5 a Fojta 2. Trenéři Hájek Jiří - Šimůnek Pavel.

Další mistrovský turnaj společného přeboru čeká tým starších žáků Sparty v sobotu 4. října na venkovním hřišti HC Všenory (volno tam budou mít týmy Mělníka a Příbrami).

A jak hodnotil výkon týmu na tomto turnaji trenér Sparty Jiří Hájek? "V tomto turnaji chlapci předvedli velmi dobrý výkon a potvrdili roli favorita. Neúčast družstev Úval a Bělé byla až příliš znát. Snad jen na začátku turnaje první poločas proti Mělníku byl, jak se říká, na rozjezd, ale pak už to byla jízda parádní. S Všenory a Příbramí to bylo jen otázka skóre a tak mohlo dojít i k různým výměnám hráčských postů a získání zkušeností na jiném místě nebo k možnosti volby útočné herní varianty, rychlého protiútoku či naopak úmyslného zbrždění a útoku tzv.do plných.  V posledním zápase s Mladou Boleslaví mělo jít o vyrovnanější utkání dvou nejlepších týmů a první poločas tomu ještě  nasvědčoval, stav 11-6, ovšem ve druhé půlce  naše družstvo nepustilo soupeře prakticky k ničemu a bylo z toho nakonec i v tomto případě vysoké vítězství."