Mladší žáci Sparty si připsali další turnajové vítězství, tentokrát o skóre před Úvaly!

1. říjen 2014, 07:42
(aktualizováno: 1. říjen 2014, 07:42)

Kutná Hora - Na venkovním hřišti házenkářského oddílu TJ Sparta Kutná Hora v neděli pokračoval společný přebor mladších žáků čtvrtým turnajem.

V letošním ročníku této žákovské kategorie startuje v podzimní části soutěže devě týmů - AŠ Mladá Boleslav, HC Wendy Mělník A, HC Wendy Mělník B, Jiskra Zruč nad Sázavou, Sokol Bělá pod Bezdězem, Sokol Úvaly, Sokol Úvaly B, Spartak Příbram a Sparta Kutná Hora. Hraje se turnajově, střídavě buď se čtyřmi nebo s pěti účastníky. Každý tým odehraje na podzim šest turnajů a do konečné tabulky se započítávají pouze dvě utkání s každým soupeřem. Hrací doba je vždy dvakrát patnáct minut.

V nedělním turnaji se utkala čtveřice účastníků - HC Wendy Mělník B, Sokol Úvaly A, Spartak Příbram a pořádající Sparta Kutná Hora. Původně zde mělo hrát účastníků pět, Bělá pod Bezdězem však v týdnu svou účast pro nedostatek hráčů (zranění, nemoc) odvolala.
Kutnohorskému týmu mladších žáků se druhý domácí mistrovský turnaj (ten první se zde konal před čtrnácti dny) výsledkově vydařil o něco lépe, než ten první (v něm tehdy prohrál s Mělníkem A a skončil na 2. místě). Tentokrát se mu nepovedl závěr úvodního utkání s Úvaly A, když promarnil až čtyřbrankové vedení (deset minut před koncem vedl 9:5, čtyři minuty před koncem ještě 10:7). Utkání nakonec skončilo dělbou bodů, když hosté vyrovnali 30 vteřin před koncem. Ve druhém utkání si poradil bez větších problémů s Příbramí, když zvítězil jednoznačně o 11 branek a v posledním utkání porazil ještě výrazněji, o 14 branek B tým Mělníka. Nakonec nedělní domácí turnaj vyhrál tým Sparty i celkově, když při rovnosti bodů s týmem Úval v jeho prospěch hovořilo o branku lepší skóre (K. Hora +25 a Úvaly +24).

V brance Sparty opět spolehlivě zachytal Jarda Valeš, nejvíce se střelecky prosazoval Jirka Červený. Ale i všichni ostatní zaslouží za nedělní výkony i výsledky v domácím mistrovském turnaji určitě velkou pochvalu.

4. Mělník B    3  -  0 – 0 – 3     23 : 57    0

Sestava a branky Sparty v turnaji celkem: Valeš 1 - Červený 20, Zatloukal 8, Kotva 5, Novák F. 4, Kocourková 3, Novák D. 3, Šnajdrová 2, Doležal, Mašek a Růžička. Trenérka: Zatloukalová Daniela.

Další mistrovský turnaj společného přeboru čeká tým mladších žáků Sparty v sobotu 4. října v Bělé pod Bezdězem. V tamní sportovní hale se utkají čtyři týmy - HC Wendy Mělník A, Jiskra Zruč nad Sázavou, Sokol Bělá pod Bezdězem a Sparta Kutná Hora.

A jak hodnotila výkony v nedělním turnaji trenérka Daniela Zatloukalová? "Další ze série podzimních turnajů mladších žáků se odehrála na domácí půdě. Ze základní sestavy nám chyběl Ondřej Šimon, který vypomáhal týmu starších žáků. Naopak po zranění se po delší odmlce do sestavy vrátil Filip Novotný. V prvním zápase s Úvaly A nás trochu potrápila jejich hra na dva pivoty. Stále nám dělá problém přebírání hráčů v obraně. Náskok, který jsme si v prvním poločase udělali, jsme v druhé půli bohužel postupně ztratili. Už se nám tolik nedařilo střelecky a soupeřovi se ve vypjatém závěru podařilo vyrovnat. Příbram i Mělník jsme pak porazili s jasným náskokem, ale ani tam se nám nevyhýbaly zbytečné chyby v podobě špatně zpracovaných přihrávek a ztracených míčů při rychlém přechodu do útoku."