Mladší dorostenci Sparty čekají na první výhru sezony také po zápase ve Strakonicích

24. listopad 2023, 00:10

Strakonice - Mladší dorostenci oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora v sobotu sehráli mistrovské utkání 9. kola 2. ligy JV-Čechy, ve kterém nastoupili ve sportovní hale jihočeského týmu HBC Strakonice 1921.

Strakonice - Kutná Hora 41:16 (19:8)

Po osmém odehraném kole byl tým Strakonic v průběžné tabulce na 2.místě se ziskem 12 bodů / bilance:7 - 6-0-1 / a jedním utkáním k dobru, SPARTA až poslední jedenáctá, prozatím bez bodového zisku / bilance: 8 – 0-0-8 /. Jednoznačný favorit utkání byl předem jasný – domácí tým Strakonic.

A to se v utkání potvrdilo. SPARTA se sice v 1.minutě ujala vedení 0:1, následujících téměř 12 minut však nedokázala skórovat a naopak domácí 10 brankami v řadě vedli ve 12.minutě 10:1. Po time-outu hostující lavičky se sice podařilo brankostroj Strakonic přece jenom zmírnit, přesto do kabin odcházeli domácí s bezpečným náskokem 11 branek, když vedli 19:8.

No a poločas druhý měl průběh velmi podobný, domácí tým byl jasně lepší a postupně zvyšoval své vysoké vedení. Ve 40.minutě byl stav 25:10, v 50.minutě 35:14 a nakonec nad SPARTOU zvítězil zaslouženě o 25 branek v poměru 41:16.

Kutnohorský tým nastoupil do sobotního utkání ve Strakonicích v poměrně oslabené sestavě se 2 brankáři / přičemž jeden musel zaskakovat v poli / a 7 hráči do pole a to na přední tým soutěže nemohlo v žádném případě stačit. A výsledek podle toho dopadl. Přesto je třeba celý kolektiv za snahu i nasazení pochválit, měl to ale v hale předního týmu soutěže velmi velmi těžké.

SESTAVA a BRANKY: Hudec /br/, Niederle /br/ - Hanuš 6, Kostrec 5,Šklíba 3, Loužil 1, Němeček 1, Kamenář a Stýblo. Trenér: Šnajdr Vít.
NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 1 – 1, SEDMIČKY: 4/3 – 2/2, ROZHODČÍ: Hájek - Jakubů, DIVÁCI: 105.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr?
Tenhle zápas si za rámeček nedáme. Proti druhému celku soupeře jsme nastupovali pouze se dvěma hráči na střídání a polovinu kádru tvořili starší žáci, což se proti výborně hrajícímu soupeři muselo projevit. Strakonice nás převyšovali ve všech herních činnostecha od začátku v zápase dominovali. My jsme jim to navíc ulehčili spoustou ztrát míčů a neefektivní střelbou. Přesto bych rád poděkoval všem, kteří zápas odehráli za nasazení a bojovnost až do konce utkání.

Ostatní výsledky 9. kola:
JISKRA Třeboň B – TALENT Plzeň B 21:32, SPARTAK MAS Sezimovo Ústí - 1.HC Pardubice 31:34, JISKRA Havlíčkův Brod - LOKO Vršovice 33:31, LIONS Hostivice – SOKOL Úvaly 37:28, HÁZENÁ Rokycanyměl VOLNO.

Příští program:
V 10.kole 2.ligy JV-Čechy má tým mladších dorostenců SPARTY volno, v posledním 11.kole zajíždí neděli 3.prosince do Plzně, kde od 15:00 hodin nastoupí ve sportovní hale týmu TALENT ŠKODA JS Plzeň „B“.