Mladší dorostenci Sparty na Klimešce nestačili na Sezimovo Ústí

27. říjen 2023, 01:50

Kutná Hora - Mladší dorostence oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora čekalo mistrovské utkání 6. kola 2. ligy JV-Čechy, ve kterém přivítali ve sportovní hale Klimeška jihočeského soupeře – tým Spartak MAS Sezimovo Ústí. Po pátém odehraném kole byl tým Sezimova Ústí v tabulce na 7. místě se ziskem čtyř bodů, Sparta až poslední jedenáctá, prozatím bez bodového zisku.

Kutná Hora - Sezimovo Ústí 18:32 (7:11)

Po celkem vyrovnaném začátku – 1:1, 2:3 si hosté do poloviny prvního dějství vybudovali až 5-ti brankový náskok, v 16.minutě vedli 3:8, který však až do konce poločasu nenarůstal. Naopak hráči SPARTY bojovali jak to šlo a tak nakonec do šaten odcházeli hosté s náskokem 4 branek, když poločasový stav byl 7:11.

V úvodu 2.poločasu nejprve hosté rychle zvýšili na rozdíl 6 branek, na 7:13 a 8:14, domácí však dokázali snížit do 35.minuty až na rozdíl 3 branek, stav byl 11:14. Ale v dalším průběhu utkání již převaha hostů narůstala a skóre se dle toho měnilo v jejich prospěch. Ve 40.minutě byl stav 11:19, v 50.minutě 14:26 a konečný výsledek byl 18:32. Hosté si z Kutné Hory odvezli oba body zaslouženě, byli na tom přece jenom výkonnostně i herně lépe.

Ale mladší dorostenci SPARTY i přes porážku nepodali v nedělním domácím utkání rozhodně špatný výkon a snažili se o co nejlepší výsledek až do posledních minut.

SESTAVA a BRANKY: Hudec /br-1/, Niederle /br/ - Hanuš 7, Kostrec 5, Šklíba 2, Čábelka 1, Pektor O. 1, Stýblo 1, Hovorka, Kamenář, Loužil, Němeček a Rudolf. Trenéři: Červenka Jiří – Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 3 – 2, SEDMIČKY: 1/1 – 4/4, ROZHODČÍ: Ledvinka - Kudrhalt, DIVÁCI: 38.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr ?
V neděli jsme se utkali s týmem ze Sezimova Ústí. Stejně jako minulý týden byl soupeř starší a výrazně fyzicky disponovanější, a to se samozřejmě projevilo Přesto naši dorostenci statečně vzdorovali, velmi dobrou obranou drželi hostující střelce na uzdě, nicméně v útoku se prosazovali velmi těžce. Přesto poločas skončil nadějným výsledkem 7 : 11 a označil bych ho za jeden z nejlepších výkonů podzimu. I druhý poločas začal nadějně a dokázali jsme se dotáhnout na rozdíl tří branek, ale potom se naplno začala projevovat fyzická převaha hostí a na našich hráčích únava z náročného víkendového programu (šest jich absolvovalo v sobotu turnaj starších žáků). Soupeř postupně navýšil svůj náskok až na konečných 18 :32 V tomto zápase nám velmi dobře pracovala obrana, ale jen s velkými obtížemi jsme se dostávali do zakončení. Tým potřeboval na 18 branek celkem 38 střeleckých pokusů, což znamená úspěšnost 47%, Ztratily jsme pouhých 10 míčů a šest jich získali. Jednotlivý hráči se prosazovali takto: Hanuš 16/7, Kostrec 9/5, Šklíba 5/2, Čábelka 3/1, Pektor 1/1, Stýblo 2/1, Hudec 1/1 a Hovorka 1/0, Němeček, Kamenář a Loužil se do zakončení nedostali. V brance se třídal Niedrle  s Hudcem, přičemž první měl z devatenácti střel čtyři zákroky a druhý z dvaceti tří střel šest zákroků a navíc se blýskl gólem přes celé hřiště. Tým opět odehrál celý zápas s velkým nasazením a bojovností, zejména v obraně všichni předváděli velmi dobrý výkon a musím je hodně pochválit. A i v postupném útoku bylo vidět několik hodně povedených akcí. Tým hodně drží při sobě a podle mého má perspektivu pro další výrazné zlepšení.

Ostatní výsledky 6. kola:
HÁZENÁ Rokycany – LIONS Hostivice 31:37,SOKOL Úvaly - HBC Strakonice 1921 29:32, JISKRA Třeboň B - LOKOMOTIVA Vršovice 31:26, 1.HC Pardubice - TALENT Plzeň B 32:35, JISKRA Havlíčkův Brod měla VOLNO.

Příští program:
V 7.kole 2.ligy JV-Čechy nastoupí tým mladších dorostenců SPARTY v sobotu 28.října od 14:00 hodin ve sportovní hale dalšího jihočeského soupeře, týmu JISKRA Třeboň.