Mladší dorostenci Sparty podlehli o jeden gól házenkářům Náchoda

12. květen 2016, 00:11

Kutná Hora - V neděli 8.května měl tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu utkání předposledního 21.kola 2.ligy MD-Čechy 2015/2016, ve kterém přivítal východočeský tým TJ HC Náchod. Utkání se hrálo na venkovním hřišti házené v Tyršově ulici na Žižkově od 12,30 hodin.

SPARTA Kutná Hora – TJ HC Náchod   2 7  :  2 8   /  17 : 14  /

Náchod byl před nedělním utkáním v druholigové tabulce na 9.místě se ziskem 16 bodů s bilancí: 20 – 7-2-11 a na sedmou SPARTU ztrácel pouhé 2 body. V podzimním vzájemném utkání doma SPARTU porazil 31:28, když v poločase vedl 17:14. A tak se dalo v neděli očekávat zajímavé a dramatické utkání.

A také bylo. Po počátečním „oťukávání“ byl ve 4.minutě stav nerozhodný 3:3. V dalším průběhu však měli o něco navrch domácí, kteří přešli do vedení 6:3, 7:4 a 8:6, hosté však dokázali vyrovnat na 8:8. Následně domácí vedli 11:8, 14:10 a 15:11, ve 23.minutě hosté snížili na 15:14. Závěr 1. poločasu však lépe vyšel domácím, kteří ho  nakonec vyhráli o 3 branky v poměru 17:14.

V prvních osmi minutách 2.poločasu padlo po 2 brankách na obou stranách a tak ve 38.minutě byl rozdíl stále 3 brankový – 19:16. Ale následovaly 4 branky Náchoda v řadě a ve 43.minutě byl stav 19:20. Ve 45.minutě opět vedli o branku domácí – 21:20, poté 2x stejným rozdílem hosté – 21:22 a 22:23. A skóre jako na houpačce pokračovalo. V 50.minutě vedou domácí 24:23, v 53.minutě 26:24, ovšem v 58.minutě již zase hosté 26:27 a v předposlední minutě domácí vyrovnávají na 27:27. Poté oba týmy pokazí několik útoků a když mají domácí pod kontrolou míč, bere si trenér Jiří Hasala v čase 59:39 time-out. A jeho svěřenci mají poté 21 vteřin, aby utkání rozhodli. Ovšem nejlepší střelec týmu Procházka zbytečně uspěchá střelbu, hostující brankář ho vychytá a po pasu hosté v poslední vteřině utkání rozhodnou střelou z brankoviště o svém vítězství 27:28.

Kutnohorský tým mladších dorostenců doplatil na výrazně horší úspěšnost střelby ve 2.poločase, ve kterém zaznamenal pouze 10 branek, oproti 17 v poločase prvním. A ten pokažený závěr, to již byl poslední „hřebík do domácí rakve“. Dobrý výkon předvedl brankář Kotěšovec, střelecky se tradičně nejvíce prosazoval Procházka, škoda jen té poslední střely. Dařilo se i Dolejšímu a prosazoval se také Ginter, Jeníček a Losinecký.. Ovšem ostatní je již nedokázali doplnit a to bylo pro konečný výsledek rozhodující.

SESTAVA a BRANKY: Kotěšovec /br/ - Procházka 12, Dolejší 5, Ginter 3, Jeníček 3, Losinecký 3, Horák 1, Fojta, Choc, Šimon a Zatloukal. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 3, VYLOUČENÍ: 3 – 10, SEDMIČKY: 4/3 – 3/3, ROZHODČÍ: Svítek - Václavík / oba Praha /, DIVÁCI: 33.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér Jiří Hasala ?
Podle postavení v tabulce se dal očekávat velmi vyrovnaný a zajímavý průběh utkání. Tentokrát jsme si pohlídali konec prvního a začátek poločasu druhého, ale ten závěr? Nezvládli jsme důležitost okamžiku a z vítězství se radoval náš soupeř.

Ostatní výsledky 21.kola:
KOVOFINIŠ Ledeč n/Sázavou - SOKOL Šťáhlavy 25:31, SOKOL Vršovice - LOKOMOTIVA Louny 30:35, SOKOL Bělá p.Bezdězem – SOKOL Úvaly 30:25, LOKOMOTIVA Vršovice – Liberec HANDBALL 20:30, 1.HC Pardubice – HBC Strakonice 25:25.