Mladší žáci Sparty skončili ve čtvrtém turnaji finálové skupiny přeboru třetí!

24. duben 2012, 10:36
(aktualizováno: 24. duben 2012, 10:36)

Kutná Hora - Svá mistrovská utkání o víkendu sehrály i celky mládeže házenkářského oddílu TJ Sparta Kutná Hora - mladší dorostenci a mladší žáci:

Lovosice - Kutná Hora 42:21 (20:10)

V sobotu 21. dubna zavítal tým starších dorostenců v utkání 18. kola 2.ligy SD - Čechy do haly vedoucího týmu soutěže, severočeského týmu HK A.S.A. Město Lovosice. Domácí tým prozatím v soutěži prohrál jediné utkání a byl v tomto duelu jasným favoritem. A to se také na palubovce jasně prokázalo. Od úvodních minut ve všech činnostech jasně dominoval a skóre výrazně narůstalo v jeho prospěch. Dorostenci Sparty v neúplné sestavě bojovali, to však na lepší výsledek nestačilo. V 10. minutě byl stav 8:2, ve 20.minutě 15:7 a první poločas skončil vedením domácích 20:10.

Také druhý poločas měl podobný průběh, ve 40. minutě byl stav 28:14, v 50. minutě 34:18 a konečný výsledek zněl jednoznačně pro domácího favorita 42:21. Ten měl nadupanou a vyrovnanou soupisku čtrnácti hráčů, zatímco hosté nastoupili v neúplné a oslabené sestavě s jedním hráčem na střídání. A to na lepší výsledek nemohlo stačit.

Trenér Sparty Jiří Hasala okomentoval vysokou porážku svého týmu stručně - "velmi kvalitní soupeř, který byl ve svém domácím prostředí nad naše síly."

Sestava a branky Sparty: Karlovský - D. Polívka 6, Falge 5, Stehlík 5, Pícha 3, Brož 2, Kuře a Nádvorník. Trenér Jiří Hasala. Napomínání: 2/1. Vyloučení: 4/2. Sedmičky: 0 - 2/1. Rozhodčí: Studecký - Hloušková (oba Praha). Diváků: 43.

Mladší žáci

V sobotu 21. dubna pokračovala jarní část finálové skupiny společné mistrovské soutěže Prahy a Středních Čech - oblastního přeboru mladších žáků. Ve finálové skupině startují tři nejlepší týmy po podzimní části z erima přeboru Prahy (Dukla 6, Dukla 4 a TJ Chodov JM) a tři nejlepší týmy ze Středočeského přeboru - Sparta Kutná Hora, Sokol Úvaly a AŠ Mladá Boleslav.

První turnaj finálové skupiny byl již odehrán 26. listopadu 2011, v tom se utkalo všech šest týmů. Nyní na jaře se každého turnaje zúčastní týmů pět a jeden má vždy střídavě volno. První jarní turnaj pořádala Dukla Praha 4 (volno AŠ Mladá Boleslav), druhý pražský TJ Chodov JM (volno Dukla 6). Tento třetí jarní turnaj (a čtvrtý celkový) upořádala Dukla Praha 6 a volno v něm měl TJ Chodov JM. Hrálo se ve sportovní hale v areálu Břve v Hostivicích u Prahy, systémem každý s každým, hrací doba byla 2 x 15 minut.

Tým Dukly Praha 6 opět prokázal svou suverenitu, ve všech čtyřech utkáních své soupeře jasně porazil a vede průběžnou tabulku bez bodové ztráty.

Družstvo mladších žáků Sparty nastoupilo v sobotním turnaji v hodně prořídlé sestavě s jedním brankářem a s jedním hráčem na střídání do pole. Ve stejný den hrát totiž svůj mistrovský turnaj i B tým a tak nebyl k dispozici dostatek hráčů. A to se projevovalo na konečných výsledcích.

Citelně byla znát hlavně neúčast nemocného střelce Bandiho. Přesto oslabený tým Sparty zahájil turnaj dobře, když porazil o branku svého velkého rivala v boji o celkové druhé místo v soutěži - Sokol Úvaly. Poté si poradil bez větších problémů s Mladou Boleslaví. Ve třetím utkání podlehl (dle předpokladů) jasnému lídrovi soutěže - Dukle 6. V posledním sobotním utkání potom podlehl smolně o branku Dukle 4. To byla škoda, protože ho toto zaváhání stálo druhé místo v tomto turnaji. Za nerozhodného stavu tým ztratil v útoku zbytečně míč a soupeř rozhodl o svém vítězství brankou těsně před závěrečným hvizdem.

Trenér Sparty Alois Salák byl s výkony svých svěřenců přesto spokojen. Spolehlivě tentokrát zachytal Kotěšovec, o většinu branek svého týmu se postarala dvojice Procházka - Špaček.

Jednotlivé výsledky Sparty: Úvaly - Sparta 10:11 (5:9), M. Boleslav - Sparta 7:15 (1:4), Dukla Praha 6 - Sparta 23:8 (14:2), Dukla Praha 4 - Sparta 16:15 (7:9).
Ostatní výsledky turnaje: Dukla 6 - Úvaly 19:13, Dukla 6 - Dukla 4 22:11, Dukla 6 - M. Boleslav 18:7, Úvaly - Dukla 4 23:20, Úvaly - M. Boleslav 23:10, Dukla 4 - M. Boleslav 19:8.

Tabulka čtvrtého finálového turnaje:
1.    Dukla Praha 6    4    4    0    0    82:39    8
2.    Sokol Úvaly    4    2    0    2    69:60    4
3.    Sparta K. Hora    4    2    0    2    49:56    4
4.    Dukla Praha 4    4    2    0    2    66:68    4
5.    M. Boleslav    4    0    0    4    32:75    0

O pořadí na 2. - 4. místě rozhodla vzájemná minitabulka, při stejném bodovém počtu ze vzájemných utkání nakonec rozhodl rozdíl skóre (Úvaly +2, K. Hora 0, Dukla 4 -2).

Sestava a branky Sparty v turnaji celkem: Kotěšovec - Procházka 21, Špaček 14, Škalda 8, Matoušek 3, Jeníček 2, Mistrová 1 a Men. Trenér Alois Salák .

6.    TJ Chodov JM    13    0    0    13    119:252      0

Pátý finálový turnaj erima přeboru mladších žáků se bude konat v sobotu 5. května a jeho pořadatelem bude Sokol Úvaly. Volno zde bude mít tentokrát Dukla Praha 4.

Erima přebor mladších žáků - skupina B
V sobotu 21. dubna pokračovala jarní část středočeského erima přeboru mladších žáků skupiny B čtvrtým mistrovským turnajem, který se konal na venkovním hřišti v Mělníku.

V této B skupině EP startuje v jarní části 8 týmů, v každém turnaji se vždy představí 5 týmů a 3 mají střídavě volno. Tři účastníci této skupiny jsou z pražského EP - Lokomotiva Vršovice, Sokol Kobylisy a Sokol Vršovice a pět je ze středočeského EP - HC Wendy Mělník, Jiskra Zruč, Sokol Bělá, Sokol Úvaly a Sparta Kutná Hora B. Prvních sedm týmů startovalo již v podzimní části mistrovské soutěže, B tým Kutné Hory byl dodatečně přihlášen až v zimní přestávce.

Kutnohorskému "béčku" se ve čtvrtém mistrovském turnaji příliš nedařilo. Prohrál všechna čtyři utkání a skončil na posledním 5. místě. Z vítězství v tomto turnaji erima přeboru mladších žáků skupiny B, ve kterém měl volno Sokol Úvaly B, Lokomotiva Vršovice a Jiskra Zruč, se tentokrát radoval pražský tým Sokol Kobylisy.

Jednotlivé výsledky mladších žáků Sparty B: Bělá p. B. - Sparta B 24:4, Kobylisy - Sparta B 25:7, Sokol Vršovice - Sparta B 26:3, Wendy Mělník - Sparta B 19:6.
Ostatní výsledky turnaje: Kobylisy - Bělá 19:14, Kobylisy - Sokol Vršovice 11:9, Kobylisy - Mělník 18:9, Bělá - Sokol Vršovice 13:12, Bělá - Mělník 9:7, Sokol Vršovice - Mělník 11:4.

Tabulka čtvrtého jarního turnaje:
1.    Sokol Kobylisy    4  -  4 – 0 – 0    73:39    8
2.    Bělá p. B.    4  -  3 – 0 – 1    60:42    6
3.    Sokol Vršovice    4  -  2 – 0 – 2    58:31    4
4.    Wendy Mělník    4  -  1 – 0 – 3    39:44    2
5.    K. Hora B    4  -  0 – 0 – 4    20:94    0

Sestava a branky Sparty B v turnaji celkem: Saidl 9, Krupková 3, Fojta 2, Neumanová 2, Klouček 1, Kocourek 1, Valeš 1, Vlasáková 1 a Novák. Trenér Josef Salák.

Další mistrovský turnaj EP mladších žáků - skupiny B se bude konat v sobotu 5. května na venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově v Kutné Hoře. Volno v tomto turnaji bude mít - HC Wendy Mělník, Lokomotiva Vršovice a Sokol Vršovice.