Mladší žáci Sparty ve čtvrtém jarním turnaji skončili na čtvrtém místě!

21. květen 2015, 20:42
(aktualizováno: 21. květen 2015, 20:42)

Břve - V neděli 17.května pokračovala ve sportovní hale v Břvích u Prahy již šestým mistrovským turnajem jarní finálová „A“ skupina společné soutěže Prahy a Středních Čech - SPOLEČNÝ PŘEBOR mladších žáků.

V ní startuje 7 týmů - 3 nejlepší po podzimní části z přeboru Prahy – DUKLA 4, DUKLA 6 a SOKOL Vršovice a 4 nejlepší ze Středočeského přeboru – HC WENDY Mělník, JISKRA Zruč nad Sázavou, SOKOL Úvaly a SPARTA Kutná Hora. Hraje se turnajovým způsobem / hrací doba 2x15 minut /, vždy 5 týmů u každého ze sedmičky účastníků, přičemž 2 mají střídavě volno. To měl v neděli v Břvích / pořádala ho zde DUKLA Praha 4 / HC WENDY Mělník a JISKRA Zruč. Kutnohorský tým mladších žáků zde tedy čekala postupně tato čtveřice soupeřů – SOKOL Vršovice, SOKOL Úvaly, DUKLA Praha 6 a DUKLA Praha 4.

Z celkového vítězství se v pátém turnaji opět radoval největší favorit celé soutěže - tým DUKLY Praha 6. Na 2.místě skončil SOKOL Úvaly, o bod zpět na 3.místě DUKLA Praha 4.

Se stejným bodovým ziskem jako třetí Dukla 4 skončil na 4.místě tým mladších žáků SPARTY Kutná Hora / měl pouze horší celkové skóre /. Tomu se jeho čtvrtý jarní mistrovský turnaj / v prvním a ve třetím měl totiž volno / herně celkem vydařil / s ohledem na předchozí turnaje /, ze 4 utkání v něm vybojoval 3 body. Kutnohorský tým nejprve na úvod prohrál těsně o 2 branky s Vršovicemi, ve druhém utkání porazil poměrně vysoko o 7 branek Úvaly. Ve třetím podlehl suverénu soutěže Dukle 6 o 15 branek / její další vítězství byly o 16, 15 a 8 branek / a v závěrečném utkání remizoval s Duklou 4 / stejně jako na turnaji minulém a dokonce stejným výsledkem /. Velmi dobrými výkony se tentokrát prezentoval Jarda Valeš, střelecky se nejvíce prosazovali Ondra Šimon a Jirka Červený. Ale i ostatní podávali v tomto předposledním mistrovském turnaji docela spolehlivé výkony, s nimiž byl trenér Alois Salák ml. vcelku spokojen. Přesto jsou jeho svěřenci po šestém turnaji v průběžné tabulce soutěže na posledním 7.místě se ziskem 6 bodů.

Sestava a branky SPARTY v turnaji celkem:
Valeš /br/ - Šimon 19, Červený 14, Klouček 7, Mašek 4, Kotva 3, Doležal 2, Novák D. 2 a Růžička. Trenér: Salák Alois ml.

Poslední 7.jarní mistrovský turnaj SPOLEČNÉHO PŘEBORU mladších žáků se bude konat v sobotu 30.května v nově otevřené sportovní hale v Úvalech. Pětici zde tvoří týmy – HC WENDY Mělník, JISKRA Zruč, SOKOL Vršovice, domácí SOKOL Úvaly a SPARTA Kutná Hora. Volno zde budou mít oba týmy pražské DUKLY - 4 a 6.