Na turnaji minižáků se střelecky dařilo Lucii Krupkové a Ondřeji Šimonovi

14. leden 2013, 07:54
(aktualizováno: 14. leden 2013, 07:54)

Jičín - V sobotu 12.ledna uspořádal oddíl házené HBC Continental Jičín v městské sportovní hale zimní přípravný turnaj v kategorii minižáků.

Turnaje se zúčastnilo osm týmů - HC TJ Náchod, HK Baník Most, HK Město Lovosice, Liberec Handball, Sokol Úvaly, Sparta Kutná Hora dva týmy pořádajícího oddílu HBC Continental Jičín A a B. Týmy byly rozděleny do dvou čtyřčlenných základních skupin a poté dle pořadí v nich následovala utkání o celkové umístění. V turnaji se hrála klasická házená 6+1 na velkém hřišti a hrací doba byla 1 x 10 minut v základní skupině a 2 x 12 minut v utkáních o celkové umístění.

Smíšený tým minižáků Sparty se turnaje zúčastnil v rámci přípravy s kádrem 14 hráčů i hráček, z nich většina v házené 6+1 teprve sbírá první zkušenosti a někteří se teprve učí základům této hry. Přesto výsledky nebyly v turnaje vůbec špatné. Dvě vítězství (nad Mostem a Úvaly) a jedna porážka (s Jičínem A) ve skupině znamenala 2. místo a poté v utkání o 3. místo porážka s Lovosicemi. To znamenalo konečné 4. místo z osmi účastníků tohoto přípravného turnaje. Střelecky se nejvíce prosazovala Lucie Krupková a Ondřej Šimon. Jinak ale celý mladý kolektiv minižáků Sparty zasluhuje za sobotní snaživé výkony velkou pochvalu.

Výsledky základní skupiny A:
Liberec - Lovosice 11:10, Liberec - Náchod 10:5, Liberec - Jičín B 10:2, Lovosice - Náchod 5:3, Lovosice - Jičín B 10:4, Náchod - Jičín B 6:6.

Tabulka základní skupiny A:
1.    Liberec Handball    3  -  3 – 0 – 0       31 : 17    6
2.    HK Město Lovosice    3  -  2 – 0 – 1    25 : 18    4
3.    HC TJ Náchod    3  -  0 – 1 – 2    14 : 21    1
4.    HBC Jičín B    3  -  0 – 1 – 2     12 : 26    1

Výsledky Sparty ve skupině B:
Jičín A - Sparta 10:4, Most - Sparta 7:9, Úvaly - Sparta 3:6.

Ostatní výsledky:
Jičín A - Úvaly 10:2, Jičín A - Most 5:9, Úvaly - Most 6:4.

Konečné pořadí turnaje minižáků 6+1:
1. Liberec Handball, 2. HBC Continental Jičín A, 3. HK Město Lovosice, 4. Sparta Kutná Hora,  5. Sokol Úvaly, 6. HC TJ Náchod, 7. HK Baník  Most, 8. HBC Continental Jičín B.

Sestava a branky minižáků Sparty v turnaji celkem: Valeš Jaroslav - Krupková Lucie 10, Šimon Ondřej 6, Klouček Filip 3, Závodský Ondřej 2, Doležal Lukáš 1, Kocourek Ondřej 1, Kocourková Martina 1, Pavlík Jaroslav 1, Červený Jiří, Honusová Anežka, Kotva Filip a Růžička Adam. Trenér Salák Alois.