Plzeň po jednoznačném průběhu zápasu vrátila Spartě podzimní porážku

19. březen 2012, 16:13
(aktualizováno: 19. březen 2012, 16:49)

Ledeč nad Sázavou - Starších dorostenci oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora v sobotu přivítali v utkání čtvrtého jarního kola 2. ligy SD - Čechy tým ze západočeské bašty házené - HC Plzeň. Utkání se hrálo ve sportovní hale v Ledči nad Sázavou.

Kutná Hora - Plzeň 21:39 (11:18)

V podzimním utkání v Plzni se zrodilo poměrně velké překvapení, dorostenci Sparty tam zvítězili o pět branek 27:32. V průběžné tabulce 2. ligy SD byla Plzeň před tímto utkáním na 5. místě se ziskem 14 bodů, Sparta na místě devátém měla bodů šest.

Sobotní utkání mělo od úvodních minut celkem jednoznačný průběh, hosté byli jasně lepší. A průběh skóre tomu napovídal. Již ve 3. minutě byl stav 0:4, v 6. minutě 2:5. Potom se sice dorostencům Kutné Hory podařilo třikrát snížit na rozdíl branky jediné - postupně na 4:5, 5:6 a 6:7, to však bylo z jejich strany vše. Od poloviny prvního dějství hosté navyšovali postupně svůj náskok až na poločasový rozdíl sedmi branek - 11:18.

A druhý poločas byl ještě jednoznačnější - ve 40. minutě byl stav 13:25, v 50. minutě již 17:31 a konečný výsledek byl pro domácí hodně krutý - 21:39. Plzeňský tým však byl v tomto utkání jasně lepší a oba body putovaly na západ Čech po zásluze. Oproti podzimnímu utkání byl výkon obou soupeřů jako den a noc!

Trenér Sparty Jiří Hasala okomentoval utkání stručně a výstižně: "Náš tragický výkon a zasloužené vítězství soupeře."

Sestava a branky Sparty: Karlovský - Pícha 5, Polívka D. 5, Kuře 4, Brož 3, Petránek 2, Falge 1, Stehlík 1, Benko a Nádvorník. Trenér Jiří Hasala. Napomínání: 1/2. Vyloučení: 6/5. ČK: Nádvorník (KH). Sedmičky: 6/5 - 3/2. Rozhodčí: Blanár (Liberec) - Haramul (Mělník). Diváků: 15.

Starší žáci Sparty zahájili jarní část finálové skupiny oblastního přeboru

V sobotu 17. března byla zahájena jarní část finálové skupiny přeboru starších žáků. V této skupině startují tři nejlepší týmy po podzimní části z přeboru Prahy (Dukla 6, Dukla 4 a TJ Chodov JM) a tři nejlepší týmy ze Středočeského přeboru - Sparta Kutná Hora, Sokol Úvaly a 1. HC Pardubice. A jelikož první turnaj finálové skupiny byl již odehrán 27. listopadu 2011, tento nedělní byl v pořadí již druhým.

Zatímco v prvním se utkalo všech šest týmů, nyní na jaře se každého turnaje zúčastní týmů pět a jeden bude mít vždy střídavě volno. V prvním jarním turnaji, jehož pořadatelem byla Dukla Praha 4, měl volno tým 1. HC Pardubice. Turnaj proběhl ve sportovní hale v areálu Břve v Hostivicích u Prahy. Hrálo se systémem každý s každým, hrací doba byla dvakrát patnáct minut.

Pro tým starších žáků Sparty je již účast ve finálové šestce úspěchem a velké ambice si zde klást nemůže. Kádr týmu tvoří z poloviny hráči nižší věkové kategorie - mladších žáků a tak výsledky nejsou nijak přesvědčivé. Hráči však získávají zápasové zkušenosti proti silným soupeřům a to je pro jejich další výkonnostní růst to hlavní. A výsledky tomu v sobotním turnaji odpovídaly - vysoké porážky s Duklou 6, Duklou 4 a s Úvaly a poměrně přijatelná po zlepšeném výkonu s pražským Chodovem. Tento druhý finálový turnaj ovládla jasně trojice pražských týmů, jednoznačně nejlepší byla Dukla 6.

A takto hodnotil výkony svých svěřenců trenér Sparty Vít Šnajdr: "Našim chlapcům tento turnaj příliš nevyšel. Na své soupeře nestačili ani fyzicky ani herně a obsadili poslední místo se čtyřmi porážkami. Tým složený z šesti starších žáků, doplněný pěti mladšími nebyl schopen konkurovat oběma pražským Duklám ani družstvu Úval. V útoku se hráči nebyli schopni prosadit a vyráběli velké množství technických chyb. Naopak obrana byla velmi prostupná a vůbec svému brankáři nepomáhala. Teprve v posledním utkání proti Chodovu se hráči nabudili a byli konečně vyrovnaným soupeřem. Střelecky táhla tým dvojice Matěj Veselý a Jiří Schwarz, kterým zdatně sekundoval mladší žák Michael Procházka. V brance se občas skvělými zákroky blýsknul Vašek Kotěšovec. Ostatní hráči se spíše hledali a prosazovali se velice těžko. Je jasné, že fyzicky na své soupeře v budoucnu asi stále stačit nebudeme, ale budeme se muset zaměřit na nácvik efektivních herních kombinací a snažit se výrazně zrychlit a zpřesnit naši hru. Pokud se nám tohle podaří, tak budeme mít šanci ostatním týmům konkurovat."

Jednotlivé výsledky Sparty: Dukla Praha 6 - Sparta 29:6 (14:1), Úvaly - Sparta 19:9 (11:5), Dukla Praha 4 - Sparta 23:9 (12:4), Chodov - Sparta 18:14 (9:7).
Ostatní výsledky: Dukla 6 - Dukla 4 22:8, Dukla 6 - Chodov 25:11, Dukla 6 - Úvaly 19:7, Dukla 4 - Chodov 20:16, Dukla 4 - Úvaly 19:9, Chodov - Úvaly 13:7.

Tabulka druhého finálového turnaje:
1.    Dukla Praha 6    4  -  4 – 0 – 0       95 : 32    8
2.    Dukla Praha 4    4  -  3 – 0 – 1       70 : 56    6
3.    Chodov JM    4  -  2 – 0 – 2      58 : 66    4
4.    Úvaly    4  -  1 – 0 – 3      42 : 60    2
5.    Kutná Hora    4  -  0 – 0 – 4       38 : 89    0

Sestava a branky Sparty v turnaji celkem: Kotěšovec - Veselý M. 14, Schwarz J. 11, Procházka 9, Škalda 2, Matoušek 1, Schwarz O. 1, Horák, Piskač, Seidl a Veselý Š. Trenér: Šnajdr Vít.

6.    Kutná Hora    9  -  0 – 0 – 9     105 : 197      0

Třetí finálový turnaj přeboru starších žáků se bude konat v neděli 1. dubna a jeho pořadatelem bude pražský tým TJ Chodov JM. Volno zde bude mít tentokrát Sparta Kutná Hora.