Ve druhém jarním turnaji kutnohorská přípravka brala stříbrné medaile

19. březen 2012, 09:06
(aktualizováno: 19. březen 2012, 09:06)

Králův Dvůr - Oddíl házené SK Hudlice uspořádal v neděli mistrovský turnaj středočeského oblastního přeboru, pouze však pro kategorii přípravek. Akce se konala ve sportovní hale ZŠ Králův Dvůr. Tohoto turnaje se zúčastnilo šest týmů přípravek z Bělé pod Bezdězem, Kutné Hory, Mělníka, Mladé Boleslavi, Úval a pořádajících Hudlic. Hrálo se na zmenšeném hřišti, miniházená systémem čtyři plus jedna.

První turnaj v obou nejmladších kategoriích proběhl již před čtrnácti dny v Bělé pod Bezdězem, ten byl vypsán pro obě kategorie - minižáky i přípravky. A tohoto turnaje se z Kutné Hory zúčastnil pouze tým minižáků, přípravka vzhledem k probíhajícím jarním prázdninám účast odřekla.

Nedělní turnaj v Králově Dvoře byl proto pro nejmladší kutnohorský házenkářský tým prvním v samostatně hodnocené jarní části mistrovské soutěže. A vůbec si v něm nevedl špatně, obsadil výborné 2.místo. Z pěti nedělních utkání prohrál pouze s  Mladou Boleslaví, v ostatních čtyřech dokázal své soupeře porazit. Trenér Alois Salák byl s výkonem celého týmu hodně spokojen a své svěřence velmi chválil. Důležité bylo, že na brankách se podílelo všech šest hráčů, kteří v tomto turnaji nastoupili.

Jednotlivé výsledky přípravky Sparty: Úvaly - Sparta 2:9, Bělá - Sparta 7:14, M. Boleslav - Sparta 12:6, Mělník - Sparta 3:14, Hudlice - Sparta 4:10.

Ostatní výsledky: M. Boleslav - Bělá 17:11, M. Boleslav - Hudlice 10:4, M. Boleslav - Úvaly 10:4, M. Boleslav - Mělník 21:1, Bělá - Hudlice 9:9, Bělá - Úvaly 16:2, Bělá - Mělník 12:5, Hudlice - Úvaly 9:1, Hudlice - Mělník 8:3, Úvaly - Mělník 9:7.

6.    Mělník    5  -  0 – 0 – 5     19 : 64      0

Sestava a branky přípravky Sparty v turnaji celkem: Klouček Filip 22, Valeš Jaroslav 15, Růžička Adam 8, Salák Ondřej 6, Peková Kateřina 1 a Šnajdrová Sára 1. Trenér: Salák Alois ml.