Sparta zaostávala za soupeřem v obraně, ani v útoku to nebylo ideální

11. říjen 2019, 05:35

Úvaly - Tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora v neděli sehrál mistrovské utkání 3. kola 2. ligy JV Čechy, ke kterému nastoupil ve sportovní hale tradičního středočeského rivala - týmu TJ Sokol Úvaly.

V loňské druholigové sezóně kutnohorský tým v obou vzájemných utkáních zvítězil, nejprve v prosinci 2018 v Úvalech 21:30 a potom i v odvetě v květnu 2019 doma 26:25. V konečné tabulce 2.ligy skončila SPARTA na 6.místě s 19 body, SOKOL na posledním 11.místě se ziskem 10 bodů. Letos ovšem zahájil tým Úval sezónu výborně, v 1.kole doma porazil nováčka Dolní Cerekev 26:24, ve 2.kole zvítězil překvapivě na palubovce pražské Slávie 24:32.

Úvaly - Kutná Hora 31:22 (16:10)

A také nedělní utkání začali domácí „sokolové“ velmi dobře a v 6.minutě již vedli 4:0. SPARTA sice vzápětí snížila na 4:2 a později na 5:3, v dalším průběhu prvního dějství však za domácími zaostávala ve většině herních činností a to se na vývoji skóre jasně projevovalo. Ve 12.minutě vedli domácí 8:3, v 16.minutě 10:5, ve 20.minutě 11:7,  ve 23.minutě 13:8 a ve 27.minutě již 16:8. V závěru prvního dějství přece jenom hosté 2 brankami snížili hrozivý rozdíl, přesto v poločase vedl tým Úval bezpečně o 6 branek v poměru 16:10.

A 2.poločas začala SPARTA stejně bídně, jako ten první. Domácí nejprve zvýšili na 18:10 a po snížení hostí na 18:11 čtyřmi brankami v řadě odskočili ve 36.minutě na 22:11. A to už byl rozdíl příliš vysoký. SPARTĚ se nedařilo v obraně ani v útoku a na nějaký zvrat v utkání zkrátka neměla. Domácí si v pohodě ohlídali své vysoké vedení, když ve 40.minutě vedli 24:14, v 50.minutě 27:18 a nakonec utkání dovedli do vítězného konce 31:22. Oba body brali zaslouženě, byli lepší po všech stránkách a SPARTĚ nedali příliš šancí na lepší výsledek.

SPARTA v nedělním utkání nepodala dobrý výkon, za domácími zaostávala v obraně, kde bylo k vidění příliš mnoho chyb a také v útoku to bylo velké trápení. Chyběl pohyb a spolupráce, střelba ze střední i větší vzdálenosti, neprosadili se ani pivoti a těch technických chyb, hlavně přihrávek. Tak těch bylo opravdu příliš a většina hodně hodně zbytečných. Zkrátka a dobře, v neděli byli domácí jasně lepší a SPARTA bez nároku na lepší výsledek. Vstup do druholigové sezóny je tedy, oproti tomu loňskému, hodně mizerný.

Větší část nedělního utkání odchytal Morávek, připsal si 10 zákroků a měl úspěšnost 35,7%. Menší část odchytal Hroch, který měl 4 zákroky = úspěšnost 23,5%. Hráči v poli podali vesměs slabé výkony, a to jak v obraně, tak také v útoku.  A jak se dařilo hráčům SPARTY střelecky? Jediný Veselý M. ji měli 100%, tedy 3-3, Polícka D. 6-5, Falge 5-3, Jeníček 6-3, Polívka P. 3-2, Pugliese 9-4, Hovorka 5-2, Polívka P. 6-2, Hájek a Salák 1-0, Pícha dokonce 7-0, Horák a Veselý Š. se do zakončení nedostali. Jinak celkově měl tým SPARTY v utkání střelbu 49-22 = úspěšnost 45%. 4 střely skončily na tyčích, 6 jich mížilo vedla a 3 skončily na blocích domácí obrany. Obrana SPARTY si připsala pouze 1 blok, celkem 12 získaných míčů a k tomu, mnohdy hodně zbytečných 15 ztrát.

Domácí brankáři si připsali v utkání celkem 13 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazovala dvojice M.Najman – Seidl, autoři  8 branek, Zvára zaznamenal 5 branek. Úvaly letos vlétly do sezóny parádně, zatímco na konci té loňské měly z 20 utkání na svém kontě celkem 10 bodů, letos ze 3 zápasů již bodů šest !!!

SESTAVA a BRANKY: Hroch /br/, Morávek /br/ - Polívka D. 5, Pugliese 4, Falge 3, Jeníček 3, Veselý M. 3, Hovorka 2, Polívka P. 2, Hájek, Horák, Pícha, Salák a Veselý Š. Trenér: Šnajdr Vít

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 0 – 1, SEDMIČKY: 4/3 – 1/1, ROZHODČÍ: Rutta / Písek / - Větrovský / Č.Budějovice /, DIVÁCI: 65.

Ostatní výsledky 3. kola:
JISKRA Havlíčkův Brod - JISKRA Třeboň 23:27, SPARTAK MAS Sezimovo Ústí – SOKOL Dolní Cerekev 26:23, HBC Strakonice 1921 „B“ - HK SLAVIA Praha 39:26, LOKOMOTIVA České Budějovice - LOKOMOTIVA Vršovice 34:20, 1.HC Pardubice měl volno.

Další program:
Ve 4.kole 2.LIGY mužů JVČ přivítá kutnohorský tým v neděli 13.října od 15:00 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici jihočeského soupeře – tým HBC Strakonice 1921 „B“.