Výkon Kutnohoráků měl i chyby, body se ale počítají!

28. únor 2017, 04:38

Zruč nad Sázavou - V neděli 26. února 2017 čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora druhé jarní mistrovské utkání 2. ligy MD - Čechy, když v rámci 13. kola přivítal ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou východočeský tým 1. HK Dvůr Králové nad Labem:

Kutná Hora - Dvůr Králové n. L. 30:28 (15:15)

Tým 1. HK DK byl před nedělním utkáním v druholigové tabulce na 8.místě s bilancí 3-0-7 a ziskem 6 bodů, SPARTA na 4.místě se ziskem 10 bodů za bilanci 5-0-5. V podzimním utkání ve Dvoře Králové zvítězila 26:35 a dle toho nastupovala do nedělního utkání v roli favorita.

Ale hosté začali nedělní dopolední utkání velmi dobře a pestrou hrou v útoku se jim dařilo často překonávat obranu domácích. Těm se naopak příliš nedařilo v obraně a v útoku se hráči po individuálních akcích často rozbíjeli o dobrou obranu hostí. A tak měli většinu prvního dějství navrch hosté. Domácí se sice z prvního útoku ujali vedení 1:0, to však bylo jejich vedení v 1.poločasu jediné. Následně již vedli hosté – v 6.minutě 1:3, v 10.minutě 4:6, v 16.minutě již 6:11, ve 20.minutě 8:12, ve 25.minutě 11:14 a ve 27.minutě 13:15. Domácím se naštěstí vydařil závěr 1.poločasu, když stihli vyrovnat na 15:15. V poslední půlminutě byli navíc 2 hráči hostů vyloučeni a tak domácí zahajovali 2.poločas dvojnásobnou  přesilovkou.

A tu v úvodu druhého dějství využili 2 brankami a přešli do vedení 17:15, hosté však během další minuty srovnali na 17:17. V dalším průběhu utkání však domácí přece jenom hru zpřesnili a měli mírně navrch. Ve 38.minutě vedli 20:17, ve 45.minutě již 22:18, o minutu později 23:19. Ještě na začátku 50.minuty byl stav 24:21, o 3 minuty později však bylo srovnáno – 24:24. A bylo zaděláno na drama. Domácí znovu 2x přešli do 1 brankového vedení – 25:24 a 26:25, hosté však rychle dokázali vyrovnat, naposledy v 55.minutě na 26:26. Poté se ale domácím podařila šňůra 3 branek a na začátku předposlední minuty vedli 29:26. Ještě v téže minutě nejprve hosté snížili na 29:27, ale kanonýr Procházka 30 brankou dodal domácím klid. Sice ještě nastala menší komplikace, když byl stále ještě v 59.minutě vyloučen domácí Jeníček a SPARTA dohrávala zbytek utkání oslabena, hosté již jen v poslední minutě upravili svou 28 brankou na konečných 30:28. Kutnohorský tým mladších dorostenců tak dokázal i ve svém druhém jarním utkání zvítězit, tentokrát se však na vítězství hodně nadřel. Hosté totiž podali velmi dobrý výkon a bojovali o body až do konce.

Hráči SPARTY tentokrát v útoku hodně často „sólovali“, vázla rozehrávka a spolupráce. Brankář Fojta předvedl několik výborných zákroků a zmařil i jasné loženky, na druhou stranu pustil několik laciných branek z křídel. Střelecky tým opět podržel Procházku, ani on se však nevyvaroval chyb a často se rozbíjel o obranu soupeře. Navíc byl již v průběhu 1.poločasu 2x vyloučen, utkání však dohrál.  Spolehlivě zahrál Jeníček a P.Novák, škoda jen, že jeho potenciál z křídla jeho spoluhráči málo dokázali včasnými přihrávkami využívat. V obraně zahrál spolehlivě - hlavně ve 2.poločasu Ginter, do střelecké listiny se dokázali zapsat i mladící Šimon, Valeš a Klouček. A i když se výkon u většiny hráčů neobešel bez chyb, vítězství se počítá !!! Nyní má kutnohorský tým mladších dorostenců v dalším kole volno a za 14 dní doma „hurá“ na tradičního soupeře z Úval.

SESTAVA a BRANKY: Fojta /br/ - Procházka 14, Jeníček 6, Novák P. 5, Šimon 2, Valeš 2, Klouček 1, Červený, Ginter, Schovanec a Zatloukal. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 3, VYLOUČENÍ: 4 – 5, SEDMIČKY: 2/1 – 2/1, ROZHODČÍ: Hladký / Sezimovo Ústí / - Tůma / Ledeč n.S. /, DIVÁCI: 19.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Jiří Hasala?
Těžké utkání. Každý gól,každý obranný zákrok, každý  zákrok brankáře, byl pro úspěšný konec tohoto utkání důležitý. Tým Dvora Králové je znám tím, že je jedním z nejúspěšnějších týmů prvních poločasů na hřištích soupeřů. Toto potvrdil i v tomto utkání. Bylo to urputné a vydřené vítězství a sluší se hráčům poděkovat. Hlavně za první poločas, kdy jsme prohrávali poměrně jednoznačně. Jsem rád,že to hráči nevzdali a že konečná radost byla na naši straně.

Ostatní výsledky 13.kola:
SOKOL Bělá - LOKOMOTIVA Louny 27:34, TJ Náchod - SOKOL Vršovice „B“ 35:26, l.HC Pardubice - SOKOL Úvaly 32:33, LOKOMOTIVA Vršovice a HSK TYGŘI Ústí nad Labem měly volno.