Asistent Kozlů Plíšek: Chtěli jsme začít šňůru vítězství

5. prosinec 2016, 15:19

Kolín - Druhá výhra v řadě a pátá domácí výhra v řadě. Letos Kozlové hrají lépe doma než venku. Naposledy porazili České Budějovice 6:1.

,,Po vyhraném minulém utkání nad Jindřichovým Hradcem jsme na něj chtěli navázat druhým vítězstvím za sebou. Vyjma osmi minut ve druhé třetině jsme měli zápas pod kontrolou. Byli jsme lepší,“ hodnotil zápas asistent trenéra Kolína Jaroslav Plíšek.

,,Po minulém týdnu jsme něco v organizaci hry. Hráči to vnímali pozitivně, a to se odrazilo na výsledku proti Českým Budějovicím,“ dodal ještě.

Kozlové dali důležitý základ svému vítězství povedenými oslabeními. Nejenže ubránili všechny, nedostali v nich gól, ale hlavně v nich dvakrát skórovali. ,,Bylo to víceméně náhodné, protože jejich beci nezpracovali puk na modré. My k nim ale dobře přistupovali a díky tomu jsme se do těch pozic dostali,“ popsal Plíšek.

Kromě dvou oslabení proměnili Kolínští i jednu přesilovku. Z rohu dával puk před bránu Černý a jeho puk usměrnil do kasy Semirád. ,,Vyplynulo to z individuálních dovedností hráčů. Nebyl to nacvičený signál,“ komentoval akci svého týmu asistent trenéra.

Kozlové celkem vyhráli 6:1 a v tabulce se posunuli o příčku výš. Na šestém místě ztrácí na týmy před sebou tři až třináct bodů, což je při tříbodovém systému hratelný rozdíl.