Čáslav vyhrála základní část krajské soutěže, v play-off narazí na Poděbrady

5. březen 2017, 19:45

Čáslav - Dvě kola před koncem základní části krajské soutěže stačil hokejistům HC Čáslav jeden bod, aby si zajistili výchozí první místo pro play-off. V nedělním utkání to pro ně neměl být problém, do čáslavské arény dorazil předposlední tým tabulky HC Cvočkaři Hořovice, navíc mužstvo s nejvyšším počtem obdržených branek:

Čáslav - Hořovice 7:2 (2:1, 3:0, 2:1)

Zpočáku domácí naplnili papírové předpoklady: Už v 4. min. Pomichálek oslavil svůj návrat do sestavy parádní individuální akcí, kterou zakončil ranou pod břevno - 1:0. Jenže domácí hru poznamenala nepochopitelná nervozita, která zanesla na jejich hole nepřesnosti. A v 10. min. právě liknavá rozehra od brány nabídla puk Kotulánovi, který vyrovnal - 1:1. Ještě v první třetině ale Čáslav stihla druhou branku, když dvacet vteřin před koncem po přesné kombinaci Kapec u tyče uklidil puk do sítě - 2:1.

Začátek druhé třetiny domácím vyšel skvěle: Už ve 24. min. Šlejtr kolmicí vysunul Pomichálka, který své sólo zakončil přesně - 3:1. Za pár vteřin Němec tvrdou ranou propálil gólmana Vilda a bylo veseleji - 4:1. Čáslavští v prostřední pasáži zápasu přidali ještě jednu branku., když Krejza vysunul do brejku tentokrát L. Svobodu - 5:1. Závěrečné minuty druhé třetiny pak divákům okořenil ještě Němec, který v pěstním souboji poslal na zem Fialu s dresem přes hlavu.

Ve třetí třetině Šudoma s Kapcem navýšili skóre na 7:1, potom domácí přestáli téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři, přesto hosté v 58. mnin. korigovali stav na 7:2 jedinou využitou přesilovkou zápasu - 7:2.

Trenér Čáslavi Jiří Mlika se divákům tentokrát omlouval. "S hokejem to dnes mělo společného málo," uvedl a vysvětlil: "Máme zraněné hráče, dnes byla proti minule úplně jinak složená sestava. Měli jsme málo kluků na tréninku. Proto jsem očekával tento průběh utkání. Jsou to povinné tři body, jinak k tomu nemám co říci."

Branky a asistence: 4. Pomichálek, 20. Kapec (Šudoma), 24. Pomichálek (Šlejtr), 25. Němec, 35. L. Svoboda (Krejza), 41. Šudoma (Pálek), 47. Kapec (Pipek) - 10. Kotulán (Čech), 58. Hejna (Votava). Vyloučení: 7/6, navíc Němec - Fiala 5 + do konce. Využití: 0/1. Diváků: 338. Čáslav: J. Krištof - Janata, Kůrka, Pipek, Němec, Pomichálek - Pálek, Šlejtr, Miler, Šudoma, Kapec - Krejza, L. Svoboda, Pánek. Trenér Jiří Mlika. Hořovice: Vild - Hejbar, Gracias, Votava, Čech, Bazinger - Fiala, Mekléš, Bláha, Kotulán, Hejna. Trenér Robert Čech.