Derby s Kutnou Horou rozhodl gólem v prodloužení Jan Sladký!

23. únor 2020, 20:09

Čáslav - Základní část krajské ligy hokejisté HC Čáslav uzavřeli nedělním soubojem s rivalem z Kutné Hory. O všem podstatném už bylo rozhodnuto, a tak kromě prestiže šlo v zápasu o soupeře pro play-off:

Čáslav - Kutná Hora 2:1 pp (0:0, 0:0, 1:1)

Po opatrném a vyrovnaném začátku začali Čáslavští utahovat smyčku při první přesilovce v 9. min. Jenže nedokázali zakončit několik nadějných situací a tak se skóre neměnilo. Druhou početní výhodu měli domácí v 15. min., přesilovku sehráli podobně jako tu první. A když přesilovkový závar hostů před brankářem M. Svobodou také neskončil gólem, šlo se do kabin za stavu 0:0.

Také ve druhé třetině dostali Čáslavští početní výhodu. Tentokrát už byli nebezpečnější, ovšem své příležitosti neproměnili. Tu největší asi Krpata, který po kombinaci netrefil odkrytou branku Kutné Hory. Ve 26. min. se při oslabení otevřela příležitost pro Janatu, překonal už i gólmana, ale puk z jeho hole zastavila tyč! Ve 34. min. měli hosté téměř minutu převahu dvou mužů, prakticky se ale nedostali do útočného pásma a tak M. Svoboda mohl zůstat v klidu.

Začátek třetí třetiny vyšel skvěle hostům: Beran dostal hodně prostoru, zavezl puk do pásma a po třiceti vteřinách trefil nad vyrážečku M. Svobody - 0:1. Po boxerské vložce, při které Švejda složil na led Kraučuka, domácí začali stupňovat tlak. Ve 48. min. Sladký zpoza brány našel L. Svobodu, který puk do prázdné klece nedostal. Střelecké trápení ukončil v 51. min. Křišťan, když s podporou Šlejtra konečně dotlačil puk do brány a srovnal na 1:1. V 57. min. Švejda poslal nepříjemný pozdrav na branku M. Svobody, ovšem na druhé straně o chvíli později Krpata trefil jen tyč! V poslední minutě čáslavská lavička dvakrát nevydýchala rozhodnutí čárových rozhodčích a po trestu šli domácí do prodloužení v oslabení.

Početní výhodu soupeře ale Čáslav zvládla, naopak ze středního pásma ujel Sladký a své sólo zakončil vítěznou brankou - 2:1.

"Festival zahozených šancí. Nechápu, že se v hokeji nedá proměnit to, co jsme dnes měli. To byly prázdné brány," konstatoval trenmér Čáslavi Tomáš Topol. "Nevím, jestli šlo o laxnost v zakončení, nebo jestli nám to dnes nepřálo," poznamenal a dodal: "Systémově jsme ale hráli skvěle, hráči plnili to, co měli. Kutná Hora využila ojedinělou šanci, kterou jsme pustili, ale jsem rád, že jsme zápas dotáhli alespoň na dva body."

Play-off krajské ligy začne ve středu. "Vypadá to, že půjdeme asi na Kolín B, první zápas sehrajeme doma," zakončil Tomáš Topol.

"Byl to dobrý zápas - rušný, rychlý, důrazný. Tak, jak se hokej hraje. Hra už byla kvalitnější," upozornil trenér Kutné Hory Stanislav Bednář. Jeho tým v poslední třetině vedl 0:1. "Potom jsme tam udělali několik zbytečných chyb a už to bylo. Mladí kluci třikrát, čtyřikrát nevyhodili puk ze třetiny. To jsou maličkosti, které nakonec rozhodují. Nejsme zkušení, klukům je sedmnáct, osmnáct let," dodal k zápasu.

Branky a asistence: 51. Šlejtr, 63. Sladký - 41. Beran (Chmelař, Dytrych). Rozhodčí: Tasch - Labuta, Kotek. Vyloučení: 13/9. Bez využití. Diváků: 620. Čáslav: M. Svoboda - Janata, Špelda, Křišťan, L. Muras, Kraučuk - Šulc, Kůrka, M. Pipek, Barbora, Navrátil - Šlejtr, Bílek, Borovanský, Krpata, Sladký - L. Svoboda, Jiří Vlach. Trenér Tomáš Topol. Kutná Hora: D. Jelínek - Málek, Chmelař, Javůrek, Beran, Dytrych - Švejda, Bašus, M. Jelínek, Klazar, Jan Tvrdík - Havelka, Grauer, Siváček, Jiří Tvrdík, Sádlo - Socha. Trenér Stanislav Bednář.