Dva vyrovnané duely vyhráli hosté

13. březen 2017, 14:21

Kolín/region - Teoreticky měly být menšími favority domácí celky, ale jak už jsme nastínili, žádná ze čtvrtfinálové sérii nemá vyloženého favorita, protože všech osm celků skončilo do čtverého místa ve finálních tabulkách svých skupin. Nicméně ne všechny domácí celky doma braly výhru.

V odpoledním duelu se o první bod do čtvrtfinálové série utkala pražská Kobra s Vrchlabím. Vrchlabí začalo sázet góly hned od začátku a ujalo se vedení 3:0. Pražené dokázali zejména díky dvěma gólů ve třetí třetině vyrovnat, ale prodloužení netrvalo dlouho a Vrchlabí si v něm vystřelilo první bod.

Vyrovnaným byl i duel mezi Táborem a Jabloncem, který navštívilo skoro dva tisíce diváků. V něm se na konci druhé třetiny ujali vedení hosté z trestného střílení. Pak zvýšili na 2:0. Domácí zdramatizovali zápas v power play dvě minuty před koncem, ale vyrovnat už nedokázali.

Jednoznačnější průběh mělo utkání v Klatovech. Tam domácí rozhodly de facto hned na začátku. Po čtyřech minutách vedli 2:0. Moravským Budějovicím už se nepodařilo vyrovnat. Domácí nakonec brali výhru 5:2.

Duel týmů ze skupiny Střed mezi Havlíčkovým Brodem a Žďárem začal vyrovnaně. Po bezbrankové první třetině se ujal vedení ve druhé třetině Havlíčkův Brod. Žďárští zásluhou Michala Kaňky a dvou využitých přesilovek vyrovnala už ve 43. minutě. Další boj o vítězství a první bod v sérii probíhal vyrovnaně. Šťastná branka poslala ale domácí do vedení a ti jej už nepustili. V poslední minutě ještě zvýšili na konečných 4:2.