Hetfleischův gól před koncem utkání „zlomil“ odpor hokejistů ze Sedlčan

4. březen 2012, 18:28
(aktualizováno: 4. březen 2012, 18:31)

Sedlčany - K poslednímu utkání krajské soutěže odjeli muži SK Sršni Kutná Hora v sobotu do Sedlčan. Čekal je nelehký cíl - bodovat pro co nejlepší umístění na úkor druhého v tabulce na jejich ledě.

Sedlčany - Kutná Hora 2:5 (0:0, 1:2, 1:3)

Domácí po dvou předchozích vítězstvích proti sršňům vstoupili sebevědomě do první části. Výborná obrana sršňů nepouštěla domácí do výrazných šancí, ani přečíslení. Střely z větší vzdálenosti pochytal skvělý Karger. Několik vyloženě gólových šancí si vypracovali sršni z rychlých protiútoků. Největší měl Charvát, který svůj samostatný únik nedokázal proměnit. Druhou část začali aktivněji opět domácí, ale bez gólového efektu. Skóre otevřel Siváček v přesilovce, když podržel puk za bránou a „lišácky“ překvapil domácího brankáře u pravé tyče. Povzbuzení sršni začali být lepším týmem a přehrávali domácí. V pětatřicáté minutě Meloun nahrál na modrou čáru volnému Čejkovi a ten přízemní střelou navýšil náskok sršňů. Domácím se povedlo snížit před druhou sirénou v přesilovce tečovanou střelou. Třetí třetina přinesla tuhý boj, ve kterém domácí moc chtěli uspět před domácím publikem. Rozhodčí nasadili přísný metr a trestů přibývalo. Sedmnáct minut před koncem sedlčanští vyrovnali skóre opět v přesilovce tečovanou střelou. Urputnost obou soupeřů přinesla i bitku na pěsti, po které museli oba aktéři (domácí Flieger a Jiráň) předčasně pod sprchy. Kritický moment přišel pro sršně v padesáté minutě, když domácí minutu a půl hráli 5 na 3. Bojovností a pády do střel sedlčanským „kanonýrům“ zabránili sršni v otočení skóre. Čas 58:16 byl naopak skvělým momentem sršňů, když Siváčkem nastřelený puk na brankáře domácích svým důrazem dorazil do sítě Hetfleisch. Sedlčanští si vzali oddechový čas a nastoupili v šesti bez brankáře. Minutu před koncem pečetil Meloun výhru gólem do opuštěné brány. Domácí dál zkoušeli štěstí v šesti, ale Volný vyhrál buly, našel Melouna svou přihrávkou a ten opět navýšil pojistku na konečných 2:5. Tříbodové vítězství navýšilo konečné bodové konto sršňů v tabulce na číslo 30 a zpříjemnilo cestu domů.

Branky a asistence Kutné Hory: Siváček, Čejka (Meloun), Hetfleisch (Siváček), Meloun, Meloun (Volný). Vyloučení: 11/12. Kutná Hora: Karger – J.Vaněk, Kozlík, Krištof, Čejka, Novotný, Volný, Charvát, Siváček, Meloun, Hetfleisch, Jiráň, Kaiser.