Jediná branka Kolína na Moravské Budějovice nestačila

9. říjen 2016, 14:00

Kolín - Jedinou branku vykouzlili Kozlové v poslední třetině zápasu. Na tři body to bylo málo, jeden z toho ale vytěžili.

Kolín – Moravské Budějovice

1:2 pp

První prodloužení sezony viděli diváci na kolínském zimním stadionu. Tři na tři Kolínu ale moc nesedlo a rychle v něm padla branka. Na začátku kolínští hráli přesilovku z konce třetí třetiny, ale v těch pár vteřinách nic nevymysleli. Hosté se pak přemístili do útočného pásma, po protizvratu za brankou to zkusil Šťáva. S jeho pokusem si Sejpal věděl rady, na dorážku Krutiše byl ale krátký. Hosté tak odvezli z Kolína dva body za výhru v prodloužení.

Dlouho to však vypadalo, že by i mohli odvést všechny. Do vedení šli totiž hned ve druhé minutě, když se puk odražený po střele do kolínského obránce dostal ke Krutiškovi a ten nečekaně pro Kozly hned vystřelil mezi betony.

Moravskobudějovičtí se pak soustředili na obrannou hru a kolínským nedávali příliš prostoru. Na těch bylo vidět, že si moc neví rady. Těžko se dostávali k zakončení, těžko hledali prostor na přihrávku.

Nadějné momenty byly k vidění ve druhé třetině, kdy hráli Kozlové čtyři přesilovky. Ani v jedné z nich však hostující obranu a gólmana nepřekonali. A tak se na vyrovnávací branku Kolína muselo čekat dál.

Nulu vymazal ze světelné tabule nakonec Václav Jankovský ve čtyřicáté osmé minutě. Obránce Zajíc mu přenechal puk mezi kruhy a Jankovský bez rozmyslu rozvlnil síť. Tohle vyrovnání bylo pro Kozly důležité a vlilo jim i adrenalin do žil.

Nicméně další branka už nepadla, tak se prodlužovalo, jak už bylo uvedeno. Nicméně jeden důležitý moment se na ledě ještě udál. V poslední minutě utkání se skóre měnit mohlo. A hned dvakrát. Nejdřív mohli tři body ulovit Kozlové, když ve hře čtyři na čtyři Hanzl před bránou šťouchl do puku, až ten propadl gólmanovi skrz výstroj. Rozhodčí ale situaci dobře viděl a okamžitě rozpažil, to gól nebyl. A puk nakonec zůstal ve hře. Z toho pak mohli udeřit hosté, kteří se vydali do brejku. Kolínský gólman Sejpal vyjel daleko z brány, jenže puk netrefil a kolínská kasa byla několik vteřin prázdná. Hostující hráči na puk však nedosáhli, a když se jim to povedlo a vystřelili, Sejpal už byl zase na svém místě.

Moravské Budějovice se po výhře v Kolíně dostaly na průběžné první místo tabulky.

Branky: 48. Jankovský (Zajíc) – 2. Krutiš (Rytnauer, Horký), 62. Krutiš (Šťáva, Mikeš). Rozhodčí: Kopeček – Špringl R. st., Špringl R. ml. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:0 – 0:1. Diváci: 889.

Kolín: Sejpal – Hanzl, Zajíc, Voženílek, Nedbal, Horyna, Barták, Havelka, Březina – Malý, Semirád, Kadlec, Pipek, Zumr, Jankovský – Morkes, Krajňák, Skokan – Jelínek