Kozlové předvedli proti Budějovicím střeleckou kanonádu

28. leden 2018, 10:31

Kolín - Kozlové ve 29. kole na domácím ledě spustili střeleckou kanonádu a porazili David servis 7:2. O své výhře rozhodli de facto už v první třetině, ze které si nesli do kabin vedení 3:0. Navíc si zahrály všechny čtyři pětky, a i ta čtvrtá pak vsítila jednu branku.

Kolín – David servis

7:2

Gól číslo jedna: Přesilovka. Morkes s Havelkou si vyměnili puk na modré, Havelka pustil svou dělovku a před bránou pod víko usměrnil Semirád.

Gól číslo dva: Zumr vybojoval faul při brejku, a ač faulován, dokázal ještě poslat puk před bránu, kde gólmana překonával kapitán Malý.

Gól číslo tři: Přesilovka. Kadlec z mezikruží poslal puk na Zumra, ten přes pásmo našel Pannu na zadní tyči, a ten do prázdné zakončoval.

Tolik první třetina. Domácí ji rozhodli nejen díky rychlému prvnímu gólu, ale taky kvůli těm dalším, které soupeři vzaly vítr z plachet. Zbylá tři oslabení v úvodní třetině kozlové zvládli, takže se šlo do kabin za stavu 3:0.

Gól číslo čtyři: To bylo moc pěkné. Kozákův puk vyrazil couvající bek bruslí, ale znovu jen na hůl Kozáka, ten měl v tu chvíli rychlost, udělal krok před něj a těsně před gólmanem zvedl puk pod víko.

Gól číslo pět: Rychlý protiútok, Morkes s Kyselou si vyměnili puk, Kysela nakonec místo střely posunul puk na za metr za nimi jedoucího beka Voženílka. Ten také nevystřelil hned, ale až se mu gólman položil, zakončoval do prázdné.

Gól číslo šest: Poprvé v zápase dostala šanci čtvrtá pětka Kolína, kde v obraně nastoupil i po dlouhém zranění a téměř dvaceti neodehraných zápasech bek Jan Hanzl. Černý poslal dlouhý puk na Antonína Kadlece, ten vystřelil u brány jen do obránce, ale puk se mu vrátil na hokejku a na druhé straně už hladově číhal Netušil. Dostal puk a skóroval.

Tady už bylo definitivně jasno. Hosté už si nemohli dělat nároky na body. Podařilo se jim pak snížit deset sekund před koncem z přesilovky, a pak znovu v úvodu poslední třetiny po brejku, ale to bylo z jejich strany vše. Morkes pak ještě navíc přidal sedmou branku, když se na mantinelu ujal hostím vyhazovaný puk z pásma, popojel na kruh a vystřelil – 7:2. Konečný výsledek.

Kozlové doma podruhé za sebou získali plný počet bodů a teď už se připravují na derby v Nymburce, které se hraje ve středu 31. ledna.

Branky: 4. Semirád (Havelka, Morkes), 8. Malý (Zumr, Panna), 12. Panna (Zumr, Kadlec J.), 27. Kozák, 28. Voženílek (Kysela, Morkes), 29. Netušil (Kadlec A.), 57. Morkes – 40. Trummer st. (Marek, Trummer ml.), 41. Trummer ml. (Marek, Kříž). Rozhodčí: Beránek – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 9:8, navíc Trummer ml. 10 min OT za NESP, TS za faul Kadlece A (KOL), TS za faul Farky (DSCB). Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 3:0, 3:1, 1:1. Diváci: 931.

Kolín: Sejpal – Březina, Pýcha, Voženílek, Havelka, Hlaveš, Barták, Hanzl, Sladký – Panna, Zumr, Malý – Kysela, Semirád, Morkes – Kadlec J., Prokop, Kozák – Netušil, Kadlec A., Černý.