Kozlové rozdrtili Nymburk, dnes se postaví Táboru

1. září 2017, 13:26

Nymburk/Kolín - To se kozlům povedlo. Po vynikajícím výkonu si dobruslili k další výhře a znovu bez inkasovaného gólu. Po výhře 10:0 nad Dvorem Králové si ve čtvrtek připsali cennou výhru v prvním letošním derby 5:0 nad Nymburkem.

Nymburk – Kolín

0:5

Hned první střídání Kolína, které bylo okořeněno třemi peprnými střelami, naznačilo, že kozlové nebudou na ledě nijak zakřiknuti. Ba naopak. Nymburk dlouho odolával. Celou první třetinu. I sám vystrčil růžky, když třeba Smejkal sám před bránou prověřoval Sejpala. Kozlové měli na ledě ale přece jen trochu navrch.

Stoprocentně to potvrdili ve druhé části. A netroškařili. V jednadvacáté minutě kapitán Malý přetavil v gól rychlou akci po křídle. Pak v přesilovce kozlové už skoro přišli o puk, ale vybojovali ho a na tyčce volný Morkes mohl zaúřadovat.

Poté, co Sejpal zlikvidoval další dva pokusy domácích, přišla definitivní tečka Kolína. Nejdřív Hlaveš tedy orazítkoval jen tyč v dvojnásobné přesilovce, pak ji ale Kysela stihl mezi betony proměnit. A aby toho nebylo málo, Kolín překonal Nymburk i ve vlastním oslabení. Mladíci Havelka s Pilným dobře zapracovali v útočném pásmu na mantinelu a získali puk pro Semiráda před bránou, který nezaváhal.

Na konci utkání pak ještě zakulatil počet vstřelených gólů Kolína na pět znovu Kysela. Tentokrát ne mezi betony, ale pod víko.

,,Musím kluky pochválit. Sehráli povedený zápas. Trošku mě mrzí pár minut ve třetí třetině, kdy jsme trošku odstoupili od toho, co chceme hrát. Jinak jsme předvedli poctivý a zodpovědný výkon,“ byl rád trenér Kolína Petr Martínek. Zejména kvitoval tempo a nasazení. ,,To jsou atributy, které po hráčích chci. Pokud to nebudou plnit, tak můžeme mít problémy. Hráči se jasně přesvědčují o tom, že když plní to, co po nich chceme, tak je pro ně ta hra pak i jednodušší. Doufám, že to pak přinese i výsledky,“ doplnil.

Další utkání hrají Kolínští hned dnes v pátek 1. září, doma od 17.00 proti Táboru.

Branky: 21. Malý (Semirád, Zumr), 27. Morkes (Kadlec), 34. Kysela (Morkes), 36. Semirád (Pilný, Havelka), 58. Kysela (Morkes, Kadlec). Vyloučení: 4:5, navíc Rittig 5+DKU. Využití: 0:2. Oslabení: 0:1. Diváci: 97. Třetiny: 0:0, 0:4, 0:1.

Kolín: Sejpal - Hanzl, Březina, Pýcha, Hlaveš, Voženílek, Barták, Sladký, Havelka - Zumr, Semirád, Malý - Kysela, Kadlec, Morkes - Kozák, Prokop, Černý - Veselý, Pilný, Kedršt.