Kozlové si poradili s Nymburkem

17. prosinec 2016, 23:45

Kolín - Doma jsou Kozlové v poslední době prostě neporazitelní. O víkendu si poradili i s druhým Nymburkem. Neinkasovali ani jeden gól a vyhráli 2:0.

Kolín – Nymburk

2:0

Rozhodovalo se v podstatě v první třetině. Jediné v ní totiž padaly góly. Začátek zápasu byl vyrovnaný a šance byly k vidění na obou stranách. Ale první, kdo udeřil, byli Kozlové. Krajňák zpracoval nahrávku, vypálil pod víko a kolínští fanoušci poprvé rozvlnili šály.

Pak ještě jednou. Na úplném konci přesilovky, v momentě, kdy hostujícímu hráči skončil trest a kdy do konce třetiny zbývalo 8,9 sekund. Obránci si vyměnili puk na modré, Voženílek vystřelil a Panna ještě tečoval – 2:0.

V obou následujících třetinách Nymburk domácí přestřílel, měl řadu šancí. Třeba Šimek pálil z mezikruží nebo Pýcha od modré. Kolín měl ale jednu velkou zbraň. Důslednou obranu a bezchybného gólmana. Nymburští tak do kolínské kasy nevloudili ani jeden puk.

A to nakonec ani v samotném konci utkání, kdy hráli téměř tři a půl minuty power play. Kozlové totiž vyhodili puk z obranného pásma mimo hřiště, dostali trest, a to byla šance pro hosty hrát bez gólmana 6 na 4. Bylo to plodné. Pokus měl Pýcha, Kříž pálil od modré, dorážet zkoušel Bičiště, deset sekund před koncem zápasu ještě Eis střílel z mezikruží, ale do kolínské branky nepronikl jediný puk.

Nymburk tentokrát odjel z kolínského ledu poražen. Kolín sebral důležité tři body.

Branky: 14. Krajňák (Černý, Kusý), 20. Panna (Voženílek, Kadlec st.). Rozhodčí: Veselý – Tasch, Žídek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 2:0, 0:0, 0:0. Diváků: 836.

Kolín: Růžička – Hanzl, Březina, Voženílek, Kadlec st., Barták, Horyna, Skokan – Starý, Semirád, Malý – Pipek, Zumr, Panna – Kusý, Krajňák, Černý – Kadlec ml., Kozák.