Kozlové zažili ve Dvoře Králové debakl

21. říjen 2018, 22:38

Kolín/Dvůr Králové - Pěkný propadák předvedli v sobotu kolínští hokejisté u posledního Dvora Králové. Ten díky Kolínu zaznamenal první letošní domácí výhru, a to ve velkém stylu. Kozlové naopak odjeli z ledu se sklopenými hlavami.

Dvůr Králové – Kolín

7:3

Po třiceti sekundách kozlové inkasovali poprvé. Z úplně první střely utkání. Špatně rozestavění kozlové a těžká střela těsně nad beton. To ale ještě nevěděli, že to zdaleka není naposledy. Podruhé inkasovali ve čtvrté minutě v oslabení. Pak měli domácí ještě další řadu šancí. Třeba Fořt se dostal do brejku za beky, ale Martínek byl připraven. Stejně jako v další řadě dalších akcí. Tak se šlo do kabin za stavu 2:0, a i když byli kozlové skleslí, utkání bylo ještě hratelné.

Jenže ve druhé třetině, i když Kolín začal aktivněji, to byla dělostřelba. Lépe řečeno, domácí si bránili svůj hrad a když Kolín zaváhal směrem dozadu, přespurtovali a řítili se do brejku. Vytasili se takto do útoku osmkrát, dali z toho pět gólů, ujali se vedení 7:0 a schylovalo se k velkému kolínskému debaklu.

Kozlové v poslední třetině ještě zatli zuby a dokázali třemi góly snížit. Kozák dopravil do brány nabídku Kadlece, Zumr pak našel mezi kruhy Malého, který vymetl pavučiny v rohu domácí brány, a ještě v přesilovce Malý vystřelil od modré a Mlčoch byl připraven na dorážku. A nutno dodat, že spoustu šancí domácích ještě pokryl Sejpal. Zápas tak skončil relativně hokejovým výsledkem 7:3.

Branky: 1. Havlas (Luštinec, Matějíček), 5. Luštinec (Havlas, Starosta), 23. Dušek (Půhoný), 25. Dušek (Půhoný, Hoskovec), 26. Luštinec (Havlas, Matějíček), 34. Faltys (Dušek, Půhoný), 40. Půhoný (Hoskovec, Dušek) – 44. Kozák (Kadlec), 55. Malý (Zumr), 55. Mlčoch (Malý, Hanzl). Rozhodčí: Smitka – Řezníček, Laczko. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 510. Třetiny: 2:0, 5:0, 0:3.

Kolín: Martínek (od 25.Sejpal) – Havelka, Pýcha, Mlčoch, Hanzl, Barták, Březina, Jelínek – Kozák, Semirád, Němec – Zumr, Martínek, Malý – Netušil, Pilný, Mandrik – Kadlec.