Martínek: Kluci moc chtěli, ale rozhodla nervozita a důležitost utkání

25. září 2017, 11:44

Kolín - V sobotu měli kolínští hokejisté třetí možnost bodovat. Doma hostili Nymburk. Jenže ani napotřetí se jim to nepovedlo. Prohráli s Polabanem 3:4.

,,Jsem hrozně zklamaný z výsledku. Kluci moc chtěli, ale podepsala se na nich nervozita a důležitost utkání. Nemůžu jim snad vytknout nic. V závěru už to na nás jezdilo, protože jsme to otevřeli, ale za tu snahu je pro nás krutý výsledek. Minimálně remíza to zase měla být. Věřím, že když kluci budou dál dobře pracovat, že se výsledky dostaví,“ řekl po utkání kolínský trenér Petr Martínek.

Kolínští měli opticky víc ze hry, ve druhé třetině i chvíli vedli. Ale nakonec doplatili na brejky a hru v oslabení a sami se nemohli střelecky prosadit.

,,Přeskakovaly nám puky. Nedali jsme si přesné finální přihrávky, netrefili jsme několikrát prázdnou bránu. To se nám nestává. Bohužel jsme teď trošku v krizi, ale věřím, že se to změní a že to kluci výsledkově otočí na naší stranu,“ popisoval Martínek s tím, že to teď kozlům nelepí a že doufá, že se to brzo otočí.

Pro kozly je to těžká situace. Nicméně soutěž je dlouhá, čeká je ještě více jak třicet zápasů a nemá cenu lámat hůl. ,,Musíme dobře trénovat. V zakončení to musíme na tréninku nedělat jenom jako, ale na sto procent, protože to se pak projeví i v tom zápase,“ pokračoval ve svém komentáři trenér Kolína. ,,Za sobotu na tým nevznesu žádnou kritiku. Řekneme si chyby, kterých jsme se dopustili, ale musíme se povzbudit a jít trpělivě dál. Doufám, že doopravdy brzo výsledky přijdou.“

Další možnost budou mít ve středu v Pelhřimově.

Komentáře trenéra Nymburka Pavla Bičiště: ,,Za tři body z venku jsem samozřejmě velice rád. Nám se teď dvakrát nezaštěstilo, kdy jsme to lámali v nájezdech. V první třetině 1:1, dostali jsme se v ní do vedení, to bylo dobré, ale pocit ze hry nebyl takový. Od druhé třetiny nastaly změny, protože jsme nebruslili, soupeř byl víc na puku a měl víc ze hry. Druhá třetina pro nás skončila dobře, do kabiny jsme šli za stavu 3:2. Byli jsme trpěliví. Padly rychlé dva góly. Možná jsme tam soupeře trošku srazili. Ve třetí třetině jsme věřili, že jsme schopni udržet výsledek 3:2 vzhledem k našim minulým zápasům. Navíc jsme pak po vyhraném buly odskočili na dva góly. Pak jsme byli možná i trochu víc na puku. Prostě to tak je, když se v takové fázi vede o dva góly. Máme tři body z venku. Bylo to dobojované utkání, takže spokojenost je určitě, i když třeba soupeř měl víc ze hry.“