Martínek: Urvali jsme to silou vůle, nedařily se přesilovky

30. říjen 2017, 08:10

Kolín - Sice těsně, ale přece. Tři body zůstaly v Kolíně. Kozlové připsali čtvrtou výhru v řadě a sérii tří domácích zápasů za osm dní sehráli bez ztráty kytičky. David servis odjel z Kolína poražen 2:0.

,,Je to skvělé, ale bylo to hrozně těžké utkání. David servis má výborné hráče a my nemohli dát branku. Nedařily se nám přesilovky a urvali jsme to silou vůle a já jsme za to hrozně rád a klukům děkuju,“ začal po utkání své hodnocení trenér Kolína Petr Martínek.

Jeho svěřenci dlouho drželi své fanoušky v napětí. V první třetině totiž neproměnili šance, ani přesilovky a první branku si schovávali až na početní převahu pět na tři ve druhém dějství. Úzké vedení 1:0 pak drželi víc jak jednu třetinu. A mezitím hostí hrozili.

,,My se s tím potýkáme od začátku sezony, asi jsme si to všechno vystříleli v přátelákách. Chybí nám jeden koncový hráč, u kterého bychom měli jistotu, že dá každý zápas branku. Trošku to rodíme, ale věřím, že postupem času, až budou body a bude víc jistota, budou padat i góly,“ byl rád Martínek, že i přes střelecké nezdary v zápase jeho tým vyhrál 2:0.

V posledním dějství měli kozlové i štěstí, když hostí neproměnili pokus do prázdné brány a v dalších pokusech držel tým nad vodou Sejpal. ,,Já vždycky říkám, že štěstí přeje tomu, kdo si o něj víc žádá. Já si myslím, že jsme si o něj dvě třetiny víc žádali a ve finále se nám to vyplatilo,“ nebyl na pochybách kolínský trenér.

Kozlové poskočili po čtyřech výhrách, ve kterých vytěžili 11 bodů v řadě, i v tabulce. Jsou nyní pátí, tři body ze třetím Žďárem. To je psychicky taky nakopne. ,,To pomáhá, ale potřebovali bychom jeden klidnější zápas. Všechny zápasy máme hrozně odbojované. Zaplaťpánbůh, že ty poslední byly vítězné, ale jeden klidnější by nám taky pomohl,“ přál si Martínek a na závěr pozápasového rozhovoru ještě zmínil skulinku, která se vytvořila v kolínské sestavě.

V duelu chyběl obránce Jan Hanzl a bude chybět asi delší dobu. Má přetržený postranní vaz a meniskus. ,,Hanzi podstoupí ještě další vyšetření, ale zatím to vypadá špatně. Je to to druhé koleno, než které už měl operované a bohužel ta prognóza není nejlepší,“ byl v závěru ještě smutný Petr Martínek. Obránce mu bude chybět nejen v příštím utkání proti Nymburku, které kozlové sehrají ve středu 1. listopadu na hřišti soupeře.