Na výbornou vyšel Kozlům i druhý přátelák

15. srpen 2018, 09:02

Kolín - I druhý přátelský zápas letošní přípravy vyšel kolínským hokejistům na výbornou. Na úzkém ledě Jablonce dokázali zúročit, co zatím natrénovali, a prosadili se i výrazně střelecky. První branku po návratu do Kolína vsítil v utkání i David Šafránek.

Jablonec – Kolín

2:7

Úterní zápas Kolína v Jablonci byl stejně jako utkání ve Vrchlabí minulý týden orámován nasazením hráčů, tentokrát také ale střeleckými hody. Kozlové se v utkání trefili hned sedmkrát.

Pravdou je, že se na jabloneckém úzkém ledě nejprve museli trochu rozkoukat. Už ve druhé minutě totiž čelil Martínek Kotyzovi poté, co se dostal jablonecký útočník za kolínskou obranu a zkoušel své štěstí v sólo akci. Pak ve čtvrté minutě přišla Švíkovi přihrávka z rohu a ten z mezikruží prověřil Martínka napodruhé. Kolínský gólman i tentokrát puk za svá záda nepustil.

A tak se o slovo přihlásili kozlové. V páté minutě nejprve zazněla halou Semirádova tyčka při akci dva na jednoho a vteřinku na to, už pokřik gól z kolínské střídačky, protože Kozák byl připraven na dorážku. V deváté minutě bylo vyrovnáno. Domácí vymíchali kolínské ze strana stranu a zakončovali prakticky do prázdné brány – 1:1 To byl ale poslední moment, kdy byl stav utkání nerozhodný.

V jedenácté minutě totiž kozlové sebrali vedení zpět na svou stranu a už utkání do remízového stavu nenechali vrátit. V oné jedenácté minutě skórovala první lajna. Pýcha od modré zleva našel na druhé straně na kruzích Malého, ten posunul doprostřed hřiště na Semiráda, který vrátil puk zpět nalevo Pýchovi. Bum, gól. Třináctá minuta přinesla pokračování. Pýcha zadržel domácími vyhozeny puk na modré a našel mezi kruhy Pilného, který se nemýlil – 1:3.

V úvodu druhého dějství domácí dokázali ještě snížit. V rychlé akci zvedl kotouč pod víko kolínské brány Miškovský. To bylo ale ze strany Jablonce, pro který byl zápas kozly první v přípravě, vše. Pak střelecky úřadovali jen Kolínští.

Ještě ve stejné minutě Němec vrátil rozdíl na dva góly. Ale díky Březinovi. Ten zavezl puk od modré až před bránu, kde se pak ve šťouchanici nejlépe zorientoval právě Němec. Za deset minut kozlové využili přesilovku pět na tři. Tam Šafránek našel u tyčky Zumra, který byl připraven na sklepnutí puku do branky. A o chvíli později v brejku dva na jednoho Němec vzal na sebe zodpovědnost a místo přihrávky na Šafránka vystřelil. Puk rozvlnil síť u zadní tyčky jablonecké brány.

Na konci třetího dějství si pak premiérový letošní gól připsal i navrátilec do kolínského dresu David Šafránek.

Kozlové vyhráli 7:2. Přátelská odveta se nehraje. Kolín se s Jabloncem potká až při mistrovském utkání.

Branky: 9. Plíhal (Miškovský), 23. Miškovský (Plíhal, Mrkvička) – 5. Kozák (Semirád, Malý), 11. Pýcha (Malý, Semirád), 13. Pilný (Pýcha, Kadlec), 23. Němec (Šafránek, Březina), 33. Zumr (Šafránek, Březina), 36. Němec. 60. Šafránek (Zumr, Jelínek). Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:3, 1:3, 0:1. Diváci: 72.

Kolín: Martínek (od 32. Sejpal) – Pýcha, Havelka, Březina, Zdeněk, Sladký, Barták, Jelínek – Kozák, Semirád, Malý – Martínek, Šafránek, Zumr – Kadlec, Pilný, Němec – Netušil, Petrus, Černý.